luckáá

co by se stalo kdyby jste snědli klíště?

Nejlepší odpověď
chudst

Nic by se nestalo: vyšlo by přirozenou cestou ven, nebo by ho organismus strávil. Spíše by mě zajímalo: co by se stalo, když bychom snědli infikované klíště?

Další odpovědi
www

Žaludeční šťávy by jej rozložily včetně případných zárodků nemoci uvnitř.
Tedy nic by se nestalo.
Doplňuji:
Čistě teoreticky, pokud bys infikované klíště rozkousala a měla otevřenou ranku v ústech, k nekáze by mohlo dojít.
Tuším, že takový případ ale ještě nebyl zdokumentován.

bolak

Reuef: a co kdyby se po polknutí nedostalo až do žaludku, ale zaseklo se někde v hltanu a tam se před pozření dalšího jídla stihlo zakousnout? to by zase zajímalo mě..

mosoj

Měl bych pořád hlad !!!

MK44

Klíšťata jsou známé tím, že přenášejí limskou boreliozu. Tou se můžete nakazit jen zanesením infekce do krve, tedy kousnutím od klíštěte. Váš trávicí trakt by(!) ji měl zlikvidovat. Problém je, že na klíštěti není vidět, čím vším je samo nakažené. Může jít nejen o známe infekce jako tularemie, encefalidida, babezioza … prostě je třeba počítat, že klíště už sedělo nebo se pokoušelo sedět na kdovíjakém zvířátku s kdovíjakou nemocí. Proto klíšťata nepapat ani příborem!

Reuef

ja si tipnu ze by se rozpustilo v zaludecnich stavach…

www

Edit: .. k nákaze by nemělo dojít..

www

Teď jsem tomu dal korunu ☹
..k nákaze by mohlo..
Konečně správně, hurá.

gagaga

zacla by jste pak kousat … !

  • iv-