Martybetma

Co by se podle vás dělo,kdyby neexistoval čas ?

Dnešní doba je velmi uspěchaná,všichni se někam ženou a chtějí tam být včas… ale přemýšleli jste někdy nad tím co by se dělo… kdyby čas neexistoval ? Kdyby se zastavily hodiny po celém světě,sluneční hodiny by se zničily a zvony na radnici by přestali odbijet ? Co byste dělali ? Myslíte si,že bychom dokázali žít normálně dál a zvyknout si jen na odhad ze slunce ? :)

Nejlepší odpověď
gecco

Co a cas spolecneho s hodinami???
:-OOO
_____________­______________________
Repektive – dokazes rict, jak je cas zavisly na tom, co hodiny ukazuji a zda vubec hodiny jdou???
:-OOO

Další odpovědi
Lamalam

Kdyby neexistoval čas, neexistoval by ani prostor a hmota. Nebylo by nic.

annas

http://www.national-geographic.cz/clan­ky/cas-neexistuje-vsechno-probiha-najednou-tvrdi-respektovany-fyzik.html#.Vl1-Q7-BzBw

"Čas neexistuje. Všechno probíhá najednou, Lidé si jsou jistí, že čas existuje, ale nejsou schopní ho nijak uchopit. Jediným důkazem, že existoval minulý týden, je naše paměť. Ale paměť, to je vlastně jen stabilní struktura neuronů v mozku…

Barbour říká: “Kočka, která vyskočí, není tou stejnou kočkou, která dopadne na zem.“ Neexistuje tedy žádný okamžik v minulosti, který by změnil v okamžik v budoucnosti. Všechny možné konfigurace vesmíru, každé možné místo atomu ve vesmíru existují současně. atd. "

Pohled vědců najdete v uvedeném odkazu,.

Vše plyne. .Dvakrát nelze vstoupit do téže řeke – prootže voda je v další okamžik jiná.

Potvrzuje to i Platonová jeskyně a svět idejí – člověk má své ideje = jakési obrazy o věcech a skutečnosti, které existují bez ohledu na čas a prostor na rozdíl od dění ve skutečném životě.

fcoop

Další kdybylog.....­.........

Co by se podle vás dělo,kdyby byla voda suchá?
Netekla by,ale sypala by se…
Jak by jezdily lodě?

anonym

Neexistovala by, ani časomíra a já bych spálila předvánoční čaj jahoda-smetana.

led

bez času niet deja – čo znamená, nič sa nemôže diať bez časovej súvislosti.
Zjavne máte na mysli „merače času“. Pokiaľ vedome pozorujeme zmenu polohy Slnka, Mesiaca, hviezd a vnímame ho ako časovú mierku, vytvorili sme si akýsi „merač času“ na základe nami vytvorených podmienok. A život ide ďalej za našich novovytvorených podmienok.

Klaproth

Nesmyslná úvaha. Kdyby neexistoval čas, vrátili bychom se do singularity a čekal by nás nový velký třesk.

Emefej

Co máš z fyziky? Kdyby neexistoval čas, neexistovalo by vůbec nic.

BANAN93

Jistě čas v tom nehraje roli, nebo jen minimální – všichni se honěj za penězi a chtějí jich hodně za co nejmenší čas – protože si chtějí koupit lepší auto a televizí, než má soused a berou si na to lichvářské půjčky. Já bych chtěl vidět co by se dělo když by všichni nešli třeba půl roku do práce. Jak by elita šílela strachy. 🙂

zjentek

kdybys přišla na směnu o hodinu dřív, boss by ti nejspíš připomenul, že jdeš o dvě hodiny později a že si to večer nadděláš, jelikož šéf má lepší odhad ze slunce a proto je šéf on a né nějakej čas.

lexx

čas ani nemusí existovat, může to být iluzórní fikce, klam, mámení smyslů…

Martybetma

A podle čeho se asi řídíte když někam pospícháte ? :) na hodinách se většinou ukazuje čas (kolik právě je ) o tom to je … ;)

gecco

„o tom to je“
😁
Houbeles…
Pokud nekam pospicham, ridim se tim, KUDY (jak) se tam rychle dostanu…
Na hodinky nekoukam…