Co by pro vas byl duvod k opusteni partnera ? -iv-

Nejlepší odpověď
Berušinka

Těžká otázka, těžká.
Tady opravdu nevím, nejde to říct dopředu. Je to něco podobného, jako když si vysníme svého ideálního partnera – pak někdo přijde – zamilujeme se, a pak už nám nějaké ty nedostatky nevadí – teda alespoň ze začátku – to samé s opuštěním partnera – můžeme si 100× říct, že se na něj vy*ereme, když nás podvede, ale když nás opravdu podvede, stále ho milujeme – snažíme se mu odpustit, zachránit ten vztah jak se jen trochu dá (nemyslím tím VŠECHNY lidi – ženy, ale pouze ČÁST!-pro rejpaly)…a další důvod – týrání – je to to samé jako u té nevěry, snažíme se přimouřit oči, jak to jen jde – nejdřív jsou to facky, pak kopance … nakonec nemocnice nebo smrt =( V nemocnici máme ještě šanci, ale kam po tom? Rodiče třeba nejsou, není kam jít – zase musíme k partnerovi .. je to začarovaný kruh =( … bohužel … jestli je něco kvůli čemu by ženy svého muže/přítele opustily, tak to neví dopředu – velká část žen…některé to nedokáží kvůli dětem, jiné kvůli tomu zázemí …
Takže teď opravdu nemůžu říct, v jaké chvíli bych partnera opustila … to opravdu záleží na situaci, na tom, koho máme vedle sebe v okolí …

Další odpovědi
vagra

Pro mě, po takřka pětačtyřicelitém manželství?
Jediným, opravdu pádným důvodem k opuštění mé milované manželky po tolika letech, bude až můj odchod do věčných lovišť.....:-).
To vím zcela jistě.

Ponytail

Ono to takhle dopředu nejde říct. Proto radši napíšu, jaký byl můj důvod k opuštění předchozího partnera.
Šlo zejména od odlišný názor na hospodaření s penězi (ja jsem spíše spořivý typ, on chronický rozhazovač, kterému na konci měsíce nic nezbylo, i když nevydělával málo). A toto je věc ryze praktická, která v podstatě znemožňovala společné fungování a byla příčinou mnoha hádek.

tom004

Tak,o tom přemýšlím 41 let.A protože jsem zjistil,že „takové štěstí,si nezasloužím“,aby se nějaký důvod našel,tak jsem to vzdal,a spokojeně,si manželství užívám dál.A myslím si,že manželka došla k podobnému poznání,proto­že,zatím,také zůatává. 🙂

dědapetr

Není žádný důvod k opuštění partnera.Když už se tak dobře známe a jsme ve věku kdy nás takové věci ani nenapadnou.

Andělé

Chorobná žárlivost,neustálé podezřívání,dlou­hotrvající,nes­nesitelné fyzické a psychické týrání,ponižo­vání,slovní urážky… Ubližije to celé rodině…:-(

rynek878

Ve svém věku bych už asi žádný důvod nehledal,jelikož by se to asi už ani nevyplatilo.

žolik

Nevěra opakující se,lhaní,podra­zi,nedůvěra.

Zdroj: žolík

led

Zatiaľ si neviem nájsť ten správny dôvod. Priznám, ani nehľadám.

mosoj

To není vůbec těžká otázka!!
46 let žiji s jednou manželkou a máme dvě děti.
Manželská krize nás samozřejmě neminula ale zdárně jsme ji překonali. Po zchlazení horkých hlav a racionálním přemýšlení.
Před tím než jsme se vzali jsme jeden druhého dostatečně poznali a překvapení ohledně chování v manželství jednoho nebo druhého se
nekonalo. Takto spokojená manželství znám u většiny svých vrstevníků a nakonec i zdejší starší uživatelé to potvrzují.
Nyní ve vyším věku nějaké opuštění partntnera vůbec nepřichází v úvahu. Jeden druhého potřebujeme !!
Máme rodinu která se o nás pokud nebudeme moci postará. Tak jsme si svoje děti vychovali a celeživotně za tímto účelem i vybudovali zázemí.

Takže něco není u současných mladých lidí v pořádku. Nejsou rozvody tak trochu divná móda?

baghira

Ve fázi balení a namlouvání? Prakticky cokoliv.
Po patnácti letech manželství? Prakticky nic :)

gnosis

nevera, nic jineho me nenapada. tyrani se me snad netyka :) fin. situace se da vzdy nejak vyresit.. klape nam to pres 4 roky, ale nevera je pro me dukaz, ze vztah nefunguje a pravdepodobne bych to ukoncil. to je to jedine, co bych neprominul. ale je to samozrejme jen odhad situace, zatim (klepe do vseho dreveneho kolem sebe) se mi nic takoveho nestalo:)

Deli

Kdyby se totálně změnil – k horšímu. Přestal se starat o rodinu, začal hrát automaty, pít, být agresivní…
Pak už by to nebyl ten, kterého miluju. Ale protože se říká, že chlapi se nemění (jen ženy doufají, že je změní), tak nám to snad nehrozí 🙂