Co by pro normální lidi (zaměstnance na nižších pozicích) znamenalo přijetí EURa?

http://www.me­diafax.cz/doma­ci/3257782-K-prijeti-eura-se-vice-nez-dve-tretiny-Cechu-stavi-odmitave-ukazal-pruzkum

Proč lidé Euro nechtí?
Zdražilo by se ? Případně proč?
jaké další negativa by to pro normálni lid mělo?

Nejlepší odpověď
led

Nikto vám nepovie, že sa zdraží…
Po skúsenostiach negatíva vidím takto:
1 -vyhlási sa stop zvyšovaniu cien od určitého termínu – dovtedy stúpnu ceny 2×.
2 -začnú sa ceny prispôsobovať centom – to znamená, začnú sa zaokrúhlovať hore.
3 -rok budú trvať dvojité ceny koruna-euro
začne v tom mišmaš.
4 -výrobky dostanú nové mená „nové výrobky“ a začnú sa predávať s vyššou cenou
stále sa platy neupravujú (hovorím o tých nižších a stredných triedach)
4 -po roku sa uvolnia moratorium cien a začne špirála spolu s výhovorkami na zahraničnú drahotu.
Takto to prebiehalo v Nemecku, Rakúsku, na Slovensku a aj inde.
Doplňuji:
Musím k negatívam pripojiť ale aj pozitívne:
nebudete si musieť meniť koruny za eurá pri návšteve ktoréhokoľvek európskeho štátu. Tým sa zjednoduší a zlacní platobný styk.
Už nebudete počúvať „bony… (a to tu už bolo), nekoupiš/nepro­dáš euro?“

Další odpovědi
Alesh

Euro? … stručně řečeno tragédii!
A argument typu, že když pak někdo jede jednou za rok na dovolenou do eurozóny, že si nebude muset měnit prachy, je zcela směšný.

suaeda

Ano Euro znamenalo zaokrouhlení cen v centech nahoru. Viděl jsem to jak v sousedním Rakousku tak na Slovensku. Lidé dost nadávali.
Na druhou stranu pokud někdy u nás bude Euro tak se nebudou ve velkém tak prát špinavé peníze jako nyní.

Drap

Ve všech státech kde se zavádělo, tak se zdražilo. Společná měna pro tak velký počet států a tak veliké území, nemůže spolehlivě fungovat. /Zatím to ještě nikde nikdy nefungovalo. Spojené státy mají jednotnou měnu více jak 200 let a stále nejsou rozdíly mezi jednotlivými státy vyrovnány.A je to jeden stát.

fablen

nedávno jsem mluvila s jedním pánem ze Slovenska a říkal mi, že dodnes hodně slováků přepočítává EUR na slovenské koruny když něco kupují…

led

Pri tom prepočítavaní euro na koruny si aspoň včas uvedomíte: pozor, to nie je málo!
platí to hlavne pri centíkoch.
Aj pri tringeltoch ľudia boli zvyknutí dávať v korunách a zrazu keď tú istú sumu dali v eurách, bol to 30-násobok!