Pájo

Co by podle Vás zastavilo krádeže barevných kovů?

Myslíte si, že by pomohlo, kdyby provozovatelé sběrných dvorů přestali vykupovat barevné kovy od fyzických osob?

Nejlepší odpověď
baghira

Trestat ne za pouhou krádež v ceně šrotu, ale za skutečně způsobenou škodu (která může být mnohonásobně vyšší než cena samotného kovu, případně i obecné ohrožení např. u drážních zabezpečovacích kabelů a další trestné činy).
Perzonál sběren, který přijme očividně kradené věci nebo který nezjistí totožnost, nezavolá policii atd. vinit ze spolupachatelství.

lexx: to snad nemůžeš myslet vážně ani ze srandy :(((((

Další odpovědi
arygnoc

před 5 lety jsem dělal rekonstrukci a za levné peníze jsem prodal do sběrny dost olova (voda).
Ale i to potěšilo.
Proč kvůli barevným rušit výkup barevného (kovu)?
Blbost.
prokaž původ a potom prodej, by mělo platit, ale na druhé straně (z pohledu sběrny – resp. majitele sběrny) – kšeft je kšeft, atd.

tedy – kdo poradí, aby se do sběru nedostávali pomníky, poklopy z kanálu a věci, kterých absence nás ohrožuje (zneucťuje a pod.) všechny.
pánové nad lidem také nevědí.
ví to vůbec někdo?

jeden pán to věděl, ale …

led

Všetko je otázka peňazí.
Zlodeji farebných kovov (nielen rómovia) kradnú, aby prežili a predajú aj pod cenu. Majitelia i zamestnanci výkupní veľmi radi od týchto zlodejov kupujú napriek zákazu, dajú menej peňazí a o zvyšok sa podelia. Papierovo to upravia. Nech na verejnosti a médiách hovoria ako sú nevinní to cigáni… Výkupne farebných kovov sú tí zlodeji, tí fyzickí to sú nájomní „zamestnanci“ bez sociálnych výhod.
Priama ukážka poctivého odovzdania:
Menili sme kotol na kúrenie. Doviezli sme ho na zberný dvor a chceli potvrdenie o prevzatí, nie peniaze. To sme si veľa dovolili, pritom ten doklad treba ako potvrdenie o ekologickej likvidácii. Odmietli vydať, ale zamestnanci sa už nahlas tešili koľko paňazí získali. Toto je zlodejina!
PS.
Jikra,
ráže 7,62 nie je náhodou farebný kov? :)

Michal Kole

Taky jsem četl, že politici navrhovali, že by se peníze nevypláceli hned v hotovosti, ale na bankovní účet nebo na složenku.

Taky se navrhovalo, že by se od fyzických osob nic nevykupovalo, to je podle mě blbost, protože by to lidi vozili do lesa na černou skládku.

lexx

Plná zaměstnanost a existenční jistota. Kradou z nouze a zoufalství, pochopte. Byl jste někdy nezaměstnaný ? A jak dlouho ?

Jikra

Tak tohle zvěrstvo by zastavila jenom ráže 7,62 a to jak pro lupiče tak i pro ty druhý lupiče kteří dobře vědí že je to kradený ale vesele to od nich vykupujou.