pn65

Co by měla obsahovat upomínka před exekucí, detailně?

Obdržel jsem upomínku před exekucí a figuruje na něm jen Česká kancelář pojistitelů a advokát, ale není tam napsáno za co dlužím a o který případ jde, zkoušel jsem si prověřit toho advokáta a číslo spisu téhle upomínky, ale nic jsem nezjistil, můžete mi prosím poradit, kde bych našel vzor nebo novelu zákona na rok 2015 ? Děkuji předem.

Odpovědi
zzzlatokopka

Doporučuji ti kontaktovat jejich advokáta, pokud nic nedlužíš, tak mu pošli dopis, že nic nedlužíš, pokud něco dlužíš, tak si domluv splátkový kalendář.

Upomínka musí obsahovat povinného, věřitele a částku která je vymáhána, také má obsahovat datum, do kdy máš dluh uhradit, nemusí obsahovat detailní popis dluhu, jako za co je atd.

Pokud je to ČKP, tak to bude asi dluh za pojištění, je možné, že v evidenci vozidel je bordel, a vůbec nic nedlužíš, proto kontaktuj jejich advokáta, v jeho kanceláři ti řeknou, za co dlužíš.

Zaibatsu

k tomu co řiká zlatokopka asi tolik

ČKP advokáty nepoužívá, je to správní orgán se svěřenou působností a pravomocí dle zákona, je to asi stejná hovadina, jakoby policista na silnici měl pro účely správního řízení advokáta

upomínka nemusí obsahovat vlastně nic, postačuje výzva k plnění, která může být učiněná slovně, či dokonce posunkem

pochybuju, že jde o ČKP, měl by sis to prověřit ale z tvého popisu se těžko něco usuzuje

exekuci lze nařídit na základě exekučního titulu, tím je rozhodnutí (soudu nebo správního orgánu …)

takže bych jednoduše zkusil jít přímo na ČKP a doptat se na titul a výši, zda vůbec existuje

k tvý žádosti o vzor či novelu zákona, nechápu kterýho zákona ani nepíšeš jakýho vzoru se dožaduješ

Pepa25

Pokud jde o ČKP je nejlepší si přčíst jejich stránky http://www.ckp.cz/ resp. jít na http://up.ckp­.cz/WebClient/
Tam se dozvíte víc.

P.S. Pokud se vám nárok nezdá, tak se braňte (mají v tom občas nepořádek), ale smysluplně.