sesednizkola

Co by lide delali pro zachranu druhu zvirete, kdyby nasli jeho posledni zijici par?

Doplneni. No tak o komarech jsem videl dokument nahodou nedavno a tohle resil tam vedec zrovna, kdyby vyhynuli komari. Pry kazdy clanek v prirode nahradi priroda necim jinym a mame zrovna u komaru byt radi, ze je to jen kapka krve a obcas nejaka malarie, protoze je tam pry prostor jeste pro horsi hmyz, takze bych byl docela nervoozni videt posledni par komara.

Nejlepší odpověď
Luxx

tady už by se toho asi moc dělat nedalo.. ze dvou jedinců nejde vytvořit reprodukceschopná populace, resp. ta populace bude mít časem tolik genetických vad, že se nebude dále moct množit… tolik ve zkratce

Další odpovědi
Agneta

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=6vqCCI1ZF7o
Co udělali, když existoval už jen jediný poslední klokaní vlk v Austrálii? Nafilmovali ho:DD

Kepler

Udělal bych všechno, ale nemělo by to smysl. Vymřel by tak, jako tak. Snad vzít vzorek DNA pro budoucí klonování?

Quimby

Například https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Nosoro%C5%BE­ec_tuponos%C3%BD + další info co najdeš o tomto druhu na netu. Holt vzít co nejvíce vzorku DNA a uchovat je do budoucnosti. Pak snad někdy bude moc být tento druh znovu obnoven

led

Pokiaľ by to boli ľudia z „civilizovaných časti sveta“ založili by komisie, subkomisie, medzinárodné organizácie na záchranu, médiá by sa pretekali v množstve a veľkosti publikácií, politici by vrhali slová a peniaze do (svojho) zviditeľňovania problému života (svojho) a občan by zrazu zistil, že scarabeus (hovnivál) je predobraz bájneho Sizyfa, že zánik žabky krikľúnky v Amazónii má vplyv na kvalitu fialového mlieka od Milky… No slovom, súčasné katastrofické filmy ukazujú budúcnosť sveta, ak zabijeme dotieravú muchu na našom koláči.
A čo by robil „prírodný“ človek? …nechal by Matku prírodu v jej smerovaní, nebránil by vývoju druhu, ale ani by nezabíjal z rozmaru.

lukas.zmizik

si představ že u tebe v kuchyni na zdi sedí poslední žijící samička a sameček komára

zjentek

Neprodleně by začali měnit svůj životní styl, aby tím předešli možným podobným situacím v budoucnu.