LADIS

Co by jste udělali …??

Co si myslíte o člověku, kterej vám roztrhá tahák se slovy: to není fér že já se na to musím učit jako kra a ty si píšeš taháky… a vy jí řeknete ať si je napíše taky a ona vám odpoví to mě nezajímá já se na to musím učit jako kra a ještě jednou si napíšeš ten tahák a já se budu muset učit jako p**a tak zajdu za ředitelkou a řeknu jí to… LOL (PS: střední škola,třída plná holek [jinak pro moralizující odpovědi, neříkejte že jste si nikdy nenapsali tahák když jste to uměli])

Nejlepší odpověď
huxa

Že udělala správnou věc a ty by ses měla stydět za to, že jsi chtěla podvádět.

Další odpovědi
iceT

Já bych se zastyděla,za to že si někdo učí jako kráva a dostane za jedna a já si napíšu tahák a dostanu taky za jedna,ale bez práce.Taháky jsem si nepsala,já se ani neučila,mě stačilo poslouchat výklad učitele a šlo to i bez taháků a učení,asi tak nějak.
Já být v kůži té slečny,tak ti asi i dám facku,oprávněně.

zzzzz

No já se přiznám, na taháky jsem byla odborník .-)))) Ale díky tomu, že jsem si je sama napsala, jsem se velkou část naučila a tahák pak už byl v rukávu spíš jen pro pocit, že kdybych měla okno, tak mám do čeho kouknout.
Tahákem se příště nechlub 🙂

led

Poctivá tvorba ťaháku pomáha pri učení, nepovolené používanie ťaháku počas skúšky je ale podvod.
Postup spolužiačky je prirodzený u premiantoch: ja sa učím, ty podvádzaš, ale je to naozaj pravda? Niekto sa nabifľuje (krátkodobá znalosť) doslovným učením textu v učebnici a niekto sa naučí praktickým porovnávaním známeho s neznámym, pomocou vizuality s asociáciou.
Ajhľa, výnimka potvrdzuje pravidlo:
Priznávam, ťaháky používam aj dnes…
Školská ťaháková prax nám pomáha aj v neskorších dobách, napríklad zoznam nákupu, počas práce bodový ťahák-cestovný poriadok pracovných úloh aj s ich postupnosťou-, -krokový postup úkonov pri strojoch, plánovací diagram…
Aj v škole pri vysvetľovaní témy, som používala ťahák – bodový scénar témy – k danej látke, dokonca som ho veľakrát „zverejnila“ napísaním na tabuľu
ale stále platí:
Poctivá tvorba ťaháku pomáha pri učení, nepovolené používanie ťaháku počas skúšky je ale podvod.

NikkiHeat

Tahák je dobrý jako forma učení , nicméně zda je používáš by měla být čistě tvoje věc a tvého svědomí. Nikdo ti nemá co přikazovat. Touto logikou by ti mohl také někdo vyčítat, že ty si vyděláš kšeftováním 15 tisíc a ona musí chodit do Kauflandu. Asi tady se mnou nebudou souhlasit ale dotyčná má problém se sebevědomím – nejspíš chce vyniknout a tvůj úspěch (byť pomocí taháku) jí zastíňuje. Taháky jsem si běžně dělal ale vyjimečně používal.

Drap

Proč bych si psal tahák, když něco umím ?. Byla by to ztráta času.

Hamon

Kdyz nekdo prekazi neco protipravniho nebo nemoralniho, zaslouzi pochvalu. Mela bys ji byt vdecna, ze to roztrhala sama a nepredala to nekomu rovnou.

Emefej

Příště si tahák líp schovej.

yaya

Příště napiš jeden i pro ni :)

bolak

Lidi jsou různý. Otázka je co teď s ní? Ničit cizí majetek se nemá, já osobně bych vyrobil na příští hodinu tahák, nastražil bych jí ho před písemkou do lavice a pokud bych viděl že se jí písemka povedla, tak těsně před odevzdáním bych zvednul ruku a: „PANÍ UČITELKÓÓ, ŽANETA VOPISUJE Z TAHÁKŮŮ!! TO NENÍ FÉR!! JÁ SEM SE NA TO CELEJ VEČÍR JAKO KRÁVA UČILÁ A VONA DOSTANE DÍKY PODVODU STEJNOU NEBO JEŠTĚ LEPŠÍ ZNÁMKŮ!!! CHCI ABY DOSTALA MINIMÁLNĚ DVOJKU Z CHOVÁNÍ KUÁÁÁ“

To jí dá za vyučenou :D

Kelt

Takže očekáváš, že Tě budeme chválit, nebo litovat a tu druhou bychom měli kritizovat, že z tvého pohledu udělala něco špatně. Tak to možná vidíš Ty. ¨Vypsala sis tahák a měla jsi v úmyslu ho použít. Tahák je dobrá věc, protože si vypíšeš důležité informace a látku a můžeš to hned používat. Jsi zřejmě zrakový typ, něco vidíš, stačí ti trochu, jenom nakouknout, a hned víš, co dál. Tvoje spolužačka se učila, ona musí spoléhat na svou paměť, takže jí dá větší námahu si něco vybavit, když to nemá napsané. Takže vložila do toho více energie a dovedu se vžít do jejího pocitu a jak by asi reagovala, kdybyste obě měly stejné známky. Kdo se více připravoval měl by být více odměněn. Možná v této situaci to tak nevidíš ,
ale ta námaha se Ti mnohokrát vrátí, stejně jako psaní taháků. Nejde o to, zda tě někdo chytne, škodíš sama sobě.

arygnoc

ono to je tak – niekto podvádza a kradne a pod. celý život a prepečie sa mu to.
patrím medzi ľudí, ktorí do obchodu nenosia ani zápalky, lebo inak by ma podozrievali, že som ich ukradol (neberte to zasa doslova, chodím i odevy kupovať oblečený).

takže vašu domnienku, že podvádzať je vlastne normálne (… neříkejte že jste si nikdy nenapsali tahák …), je zcestná, sme aj smoliari, ktorí jednoducho musíme žiť čestne.

zasa máme ale výhodu, že nás neťaží svedomie a to čo sme sa naučili (i v škole), nám akosi v tej hlave ostalo (budete celý život so sebou ten ťahák nosiť?).

arygnoc

a k otázke:

bez ohľadu nan jazykový prejav – tá krava má pravdu.