Co by jste poradili do zivota člověkovi?

Zdravím, rád bych se zeptal „starších“ lídí, co by poradili ze svích dosavadních vzkušeností mladému člověkovi tak aby mu to v nějakém směru pomohlo? např: já bych mu řekl, ať si dává pozor na falešný a nečestný lidi.

Nejlepší odpověď
Drap

Bohužel, dobré rady starších většinou nepadají na ornou půdu, Životní zkušenost je totiž nepředatekná.

Další odpovědi
anonym

Pozdrav, poděkuj, mít čisté boty, mýt si ruce a nekouřit, jíst a pít za pochodu na ulici.

ten který je

Neporadil bych mu asi nic,protože když chce poradit starší člověk mladšímu,většinou platí ten starší za otravného a nemoderního blbce.

Damiana

http://www.you­tube.com/watch?v=DYh17B2-weI&feature=y­outube_gdata_pla­yer

hanulka11

neříká se nadarmo důvěřuj,ale prověřuj
pak bych poradila stále se učit nové a nové věci – zde je vidět, že ty češtině moc neholduješ

Protiva

Vše, co potřebuješ k životu se musíš naučit už ve školce. Jakékoliv pozdější rady jsou už zbytečné.

anonym

Ahojky. Dobrý názor, ale je problém faleš a nepoctivost zavčas poznat. Takže v první řadě bych Ti doporučila být sám sebou, nenechat se využívat, ponižovat, zesměšňovat. Obzvlášť v práci a v partnerském vztahu. Lidi brát s rezervou a nespěchat v ničem důležitém a zásadním. Všemu dopřát dostatek času a hodnotit situace a lidi podle jejich skutků, ne podle hodnocení druhých. Neodsuzovat, neposuzovat a hlavně nikomu nevnucovat své názory.
Má zkušenost? Poznala jsem dost „kvalitních“ lidí, o kterých se obecně usuzovalo, že jsou zlí, divní a podobně. Nakonec vyšlo najevo, že jejich kritici byli licoměrní a povrchní.

huxa

miluj se a množ se