Avatar uživatele
tomovka

Co by jste napsali do práce na téma Historie komedie v česku?

učitel na mne vybafl s tím že jsem ještě neodevzdal práci, kterou mi ani nezadával, a já nyní nemám ponětí co bych do ní napsal :/ prosím o rady
Doplňuji:
To mne také napadlo, ale parlament není literární díro ( e.g. pořad v TV, kniha, časopis…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? kenyrts, briketka10, gagaga před 3744 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Já vím, co bych napsala. Vám poradím. Je třeba, abyste si prošla literaturu od nejstarších dob a charakterizova­la ji.

Začněte tím, co je komedie a kdy vznikla atd.

Staročeské komedie: Mastičkář, Hra veselé Magdaleny, Hra o Kristovu zmrtvýchvstání i o jeho oslavení, Dvě veselá kázání, Komedie česká o bohatci a lazarovi, Komedie nová o vdově, Selský masopust, Tobiáš Mouřenín z Litomyšle, Vejstupný syn, Polapená nevěra, Tragedie neb hra Žebračí.

Nevím, co jste z toho ve škole brali … Pak pokračujte dalšími obdobími až do současnosti …

Můžete přidat, že kromě divadla se natačejí i filmy, ale divadlo je starší … .

Jazykové dotazy téměř pravidelně jistí uživatelé mažou. Ale často jim admini překazí radost, když otázku vrátí 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Komédia v Čechách mala mnoho tvárí. Podľa charakteru poznáme komédiu sociálnu, komédiu politickú, satirickú komédiu inotajov a zamlčaných pojmov, ba i komédiu tragickú. Jednotlivé typy verne odzrkadľujú aj situáciu v štáte. Komédia pre snobov sa viac zaoberala ľahkým humorom, nenáročným na rozmýšľanie – Vlasta Burian. V ťažkých časoch bola na vrchole komédia hraná pre menej náročného ľudového diváka, veľakrát to bola komédia so zamlčanými pojmami, či inotajmi, kde si divák domýšľal význam a cieľ humoru. Veľkí propagátori takéhoto humoru bolo trio Voskovec, Werich a Ježek, po vojne Horníček, Menšík a na Slovensku Lasica a Satinský.
V súčasnej dobe komédia je na úrovni pre diváka, ktorý sa do kina i divadla príde zabaviť, uvoľniť, ale nie premýšľať.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Pokud budeš psát o současné komedii v Čechách , doporučuji čerpat z jednání poslanecké sněmovny, z materiálů o předvolebním boji pro volby prezidenta a z různých rozhodnutí vlády. To je většinou jedna velká komedie.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek