tomovka

Co by jste napsali do práce na téma Historie komedie v česku?

učitel na mne vybafl s tím že jsem ještě neodevzdal práci, kterou mi ani nezadával, a já nyní nemám ponětí co bych do ní napsal :/ prosím o rady
Doplňuji:
To mne také napadlo, ale parlament není literární díro ( e.g. pořad v TV, kniha, časopis…

Nejlepší odpověď
annas

Já vím, co bych napsala. Vám poradím. Je třeba, abyste si prošla literaturu od nejstarších dob a charakterizova­la ji.

Začněte tím, co je komedie a kdy vznikla atd.

Staročeské komedie: Mastičkář, Hra veselé Magdaleny, Hra o Kristovu zmrtvýchvstání i o jeho oslavení, Dvě veselá kázání, Komedie česká o bohatci a lazarovi, Komedie nová o vdově, Selský masopust, Tobiáš Mouřenín z Litomyšle, Vejstupný syn, Polapená nevěra, Tragedie neb hra Žebračí.

Nevím, co jste z toho ve škole brali … Pak pokračujte dalšími obdobími až do současnosti …

Můžete přidat, že kromě divadla se natačejí i filmy, ale divadlo je starší … .

Jazykové dotazy téměř pravidelně jistí uživatelé mažou. Ale často jim admini překazí radost, když otázku vrátí 🙂

Další odpovědi
led

Komédia v Čechách mala mnoho tvárí. Podľa charakteru poznáme komédiu sociálnu, komédiu politickú, satirickú komédiu inotajov a zamlčaných pojmov, ba i komédiu tragickú. Jednotlivé typy verne odzrkadľujú aj situáciu v štáte. Komédia pre snobov sa viac zaoberala ľahkým humorom, nenáročným na rozmýšľanie – Vlasta Burian. V ťažkých časoch bola na vrchole komédia hraná pre menej náročného ľudového diváka, veľakrát to bola komédia so zamlčanými pojmami, či inotajmi, kde si divák domýšľal význam a cieľ humoru. Veľkí propagátori takéhoto humoru bolo trio Voskovec, Werich a Ježek, po vojne Horníček, Menšík a na Slovensku Lasica a Satinský.
V súčasnej dobe komédia je na úrovni pre diváka, ktorý sa do kina i divadla príde zabaviť, uvoľniť, ale nie premýšľať.

Drap

Pokud budeš psát o současné komedii v Čechách , doporučuji čerpat z jednání poslanecké sněmovny, z materiálů o předvolebním boji pro volby prezidenta a z různých rozhodnutí vlády. To je většinou jedna velká komedie.