Pokročilý

Co by jste napsali do práce na téma Historie komedie v česku?

učitel na mne vybafl s tím že jsem ještě neodevzdal práci, kterou mi ani nezadával, a já nyní nemám ponětí co bych do ní napsal :/ prosím o rady
Doplňuji:
To mne také napadlo, ale parlament není literární díro ( e.g. pořad v TV, kniha, časopis...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Já vím, co bych napsala. Vám poradím. Je třeba, abyste si prošla literaturu od nejstarších dob a charakterizovala ji.

Začněte tím, co je komedie a kdy vznikla atd.

Staročeské komedie: Mastičkář, Hra veselé Magdaleny, Hra o Kristovu zmrtvýchvstání i o jeho oslavení, Dvě veselá kázání, Komedie česká o bohatci a lazarovi, Komedie nová o vdově, Selský masopust, Tobiáš Mouřenín z Litomyšle, Vejstupný syn, Polapená nevěra, Tragedie neb hra Žebračí.

Nevím, co jste z toho ve škole brali ... Pak pokračujte dalšími obdobími až do současnosti ...

Můžete přidat, že kromě divadla se natačejí i filmy, ale divadlo je starší ... .
----

Jazykové dotazy téměř pravidelně jistí uživatelé mažou. Ale často jim admini překazí radost, když otázku vrátí :-))

Další odpovědi:

Zlatý

Komédia v Čechách mala mnoho tvárí. Podľa charakteru poznáme komédiu sociálnu, komédiu politickú, satirickú komédiu inotajov a zamlčaných pojmov, ba i komédiu tragickú. Jednotlivé typy verne odzrkadľujú aj situáciu v štáte. Komédia pre snobov sa viac zaoberala ľahkým humorom, nenáročným na rozmýšľanie - Vlasta Burian. V ťažkých časoch bola na vrchole komédia hraná pre menej náročného ľudového diváka, veľakrát to bola komédia so zamlčanými pojmami, či inotajmi, kde si divák domýšľal význam a cieľ humoru. Veľkí propagátori takéhoto humoru bolo trio Voskovec, Werich a Ježek, po vojne Horníček, Menšík a na Slovensku Lasica a Satinský.
V súčasnej dobe komédia je na úrovni pre diváka, ktorý sa do kina i divadla príde zabaviť, uvoľniť, ale nie premýšľať.

Zlatý

Pokud budeš psát o současné komedii v Čechách , doporučuji čerpat z jednání poslanecké sněmovny, z materiálů o předvolebním boji pro volby prezidenta a z různých rozhodnutí vlády. To je většinou jedna velká komedie.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2418
Zlatý Drap 1489
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.