Bronzový

Co byste dělali, kdybyste neměli žádné peníze na autobus ani vlak a mobil byste měli úplně vybitý?

Stalo se vám někdy, že jste neměli žádné peníze na autobus ani vlak?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokročilý

Ale božínku, zase jedno dítě, co nevěří, že byly i doby předmobilové... Asi by záleželo na konkrétní situaci, na závažnosti potřeby se dostat z bodu A do bodu B.

Další odpovědi:

Stříbrný

Polovinu republiky jsem za komunistů projel stopem.A nepotřeboval jsem k tomu ani korunu.
Čili nemám peníze, jdu na stopa.
Jak vidím, mládež toto neumí a nepochopí.Nepotřebovali jsme mobil, vlak, autobus.
A dříve automobilisti byli lepší, stačilo 10 minut čekat a vždy někdo zastavil.Dnes se každý bojí, protože dneska je více grázlů na stopu než tenkrát.

Bronzový

půjčit si peníze, jet na černo, zavolat od někoho jiného, jít pěšky/stopem

Stříbrný

no, jelo se načerno, průvodčí jsme občas ukecali ale to bylo za totáče a v mundúru záklaďáka, baby měly pro vojáčky někdy pochopení, jenom jednou nás stará sůva v Olomouci práskla vojenský hlídce no tak jsme vystoupili oknem a zdrhli, inu vojna škola přežití

Stříbrný

Záleží na vzdálenosti. Často jsme chodili několik km (3-8) pěšky, nebo stopem.
Ono vždy nejezdili autobusy a vlaky, jak jsme potřebovali.

Stříbrný

Jel bych stopem.Zamlada jsem tak cestoval běžně.

Zlatý

Nejel bych nikam!

============================== ===
Žebrat dokáži jen ti, kteří nejsou schopni si vydělat poctivou práci. K takovému aktu bych se nikdy neponížil!

Zdroj: Jsem za vodou, díky KSČ!

Zlatý

Najmul bych si taxi a zaplatil doma.
Tohle se mi stalo, když mi ujel poslední autobus z Jizerek. Pochybuju, že by mi někdo v noci zastavil.

Nestalo se mi to.
Kdyby se stalo,tak bych něco vyžebral.

Zlatý

Jak píše on, záleží na vzdálenosti a taky na denní době a počasí, například ve dne a za slunečna do 20km bych šel klidně pěšky, pokud by to bylo třeba 100km, šel bych podél silnice se vztyčeným palcem a vyrobil bych si pro jistotu ceduli na záda s nápisem "NEZABIJU VÁS!", aby věděli že se mně nemusejí bát.

Pokud by to bylo v řádu stovek km, asi bych zvažoval i možnosti jako dojít na ČD a zkusit se s nima domluvit, případně na poliše. Jinak kdybych chtěl bejt vtipnej tak asi takhle > https://ctrlv.cz/…

Diskuze k otázce

Bronzový

jirka F

Taky bych jel stopem jenže v téhle době je docela nebezpečné sednout si k někomu koho vůbec neznám.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3361
Zlatý Drap 1793
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1114
Zlatý marci1 1079
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 653

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.