Avatar uživatele
jjj123456789

Co by Ježíš říkal na to, že je označován za jednoho z proroků náboženství vymyšleného pouštním pedofilem?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? anonym, adellka6969 před 3367 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Roman71

Odpoveď byla označena jako užitečná

Co by na to říkal?

Nejspíš by reagoval úplně stejně jako na kterékoliv jiné křivé obvinění za jeho života zde na zemi. Přímí účastníci jeho skutků nemohli popřít ani jeho existenci, ani zázraky, které vykonal.

Jeho současníci mohli jen vynášet křivá obvinění a pochybnosti, které beztak nebyly nic platné, stejně jako dnešní pochybnosti o tom, že Ježíš skutečně na zemi žil.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?jjj123456789 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
talka

jeho eGZistence se nedá prokázat- ani jeho neexistence; ani jeho zázraky se nepodařilo vyvrátit těm nejlepším vědcům!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Putin

Jsem naprostý ateista, ale za náboženství jsem rád, alespoň nějaké to procento lidí nedělá bordel ba naopak! Taky bych rád měl víru, život by měl větší smysl.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
střevo

jakej Ježíš? žádnej nebyl. jeho egzistence se nedá prokázat 😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Pouštní pokušitel není jenom pedofil,ale Ježíš uvnitř sebe samotného,a ten nakonec skončil ďáblovi ve křtánu tak i tak a z to vyplívá,že Ježíš odolával sám sobě jak to jen šlo,kdyby lidé nedělali chyby,byli by nesmrtelní,jestli Ježíš byl nebo nebyl není tak zcela podstatné,protože dogma je stále živé i když jde mimo nás,někam patřit musí každý,třeba pod poddogma,co kdyby?Jestliže je někdo anti,neznamená,že nefunguje.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
talka

Ad jjj123456789: jeho eGZistence se nedá prokázat- ani jeho neexistence; ani jeho zázraky se nepodařilo vyvrátit těm nejlepším vědcům!

před 3367 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
nnn1

DOKLAD O EXISTENCI JEŽÍŠE KRISTA Z NEBIBLICKÝCH ZDROJŮ (i nebiblický doklad toho, že tzv. Panna Marie nemohla být do smrti pannou, neboť měla další děti):

Židovský historik Flavius Josephus, který žil v prvním století napsal:
"…přivedl před ně muže jménem Jakub, bratra Ježíše, který byl nazýván Kristus.“ (Židovské starožitnosti, XX, 200)

Též napsal (v angličtině, můžeš přeložit zde https://transla­te.google.cz/#en/cs ):
(Based on the translation of Louis H. Feldman, The Loeb Classical Library.)
About this time there lived Jesus, a wise man, if indeed one ought to call him a man. For he was one who performed surprising deeds and was a teacher of such people as accept the truth gladly. He won over many Jews and many of the Greeks. He was the Messiah. And when, upon the accusation of the principal men among us, Pilate had condemned him to a cross, those who had first come to love him did not cease. He appeared to them spending a third day restored to life, for the prophets of God had foretold these things and a thousand other marvels about him. And the tribe of the Christians, so called after him, has still to this day not disappeared.

Navíc, kdyby Ježíš Kristus nežil a pak nebyl vzkříšen z mrtvích, proč by křesťané v prvním století pro tento podvod umírali? Apoštol Pavel píše: „Mezi prvními věcmi jsem vám totiž předal, co jsem i já přijal, že Kristus zemřel podle Písem za naše hříchy; a že byl pohřben, ano, že byl třetí den vzbuzen podle Písem; a že se objevil Kéfovi, potom dvanácti. Pak se objevil více než pěti stům bratrů najednou, z nichž většina zůstává do nynějška, ale někteří usnuli ve smrti.“ (Bible – 1. Korinťanům 15:13–6).

Svitky od Mrtvého moře dokládají, že bible je opravdu tisce let stará ( http://wol.jw­.org/cs/wol/d/r­29/lp-b/2001120 )

před 3342 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Roman71

Mám pocit, že tady (pro některé) žádný důkaz existence nebude mít takovou váhu, stejně jako pravidla českého pravopisu.

před 3366 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek