partep12345

Co by bylo na „Světě" kdyby nebylo nic (ani vesmír,prostě nic ani život) ???

Doplňuji:
mosoj --->> „Svět" s uvozovkama :DDD

Nejlepší odpověď
mosoj

Na jakém světě, když by nebylo nic ?

Další odpovědi
MK44

Ať žije těžká filosofie. Tužme si mozky. 😉
Mně napadá jen to, že žádná z případných odpovědí nemůže být empiricky ověřena. Ve „světě, kde nic není“ totiž není ani žádný pozorovatel, který by to případné nic dosvědčil, věděl o něm. V absolutním nic nelze vědět.

V našem světě, kde toho je spousta, byť to většinou stojí za starou bačkoru, by takový „svět, kde nic není“ možná šel vypočítat, matematicky modelovat. Nestačí-li Vám jako výsledek nula a nemáte-li nic na práci, zkuste to. 😉

Drap

kdyby nebylo vůbec nic, tak by bylo nic

fcoop

Simplikios, In Physica 162, 24

Melissos … píše takto:

„Vždy bylo, co bylo a vždy bude. Vždyť pokud by vzniklo, pak by bylo nutné, aby předtím, než vzniklo, nic nebylo. Pokud by však tehdy nebylo nic, pak by nic z ničeho nevzniklo."

Simplikios, In Physica 29, 22; 109, 20

„Když nevzniklo, jest a také vždy bylo a vždy bude – a nemá počátek ani konec, nýbrž je bezmezné.

Kdyby totiž vzniklo, mělo by počátek, začalo by totiž někdy být vzniklé, a mělo by i konec, přestalo by totiž někdy být.

Když však ani nezačalo, ani nepřestalo, vždy bylo a vždy bude, nemá počátek ani konec.

Není totiž možné, aby bylo vždy, co není vše."

Tak si to přeber – a doufám,že už je ti všechno o něco jasnější.
Doplňuji:
Aby zmizely nějaké zbývající pochybnosti:

Je třeba říkat a myslet, že jsoucí jest; neboť bytí jest,
kdežto nic věru není. To na mysli mít ti kážu,
od této cesty zkoumání tě totiž chci předem [odvrátit].
Též však od oné cesty, po níž se smrtelníci, neznalí ničeho,
zmítají, dvojhlaví: Bezradnost v jejich hrudi totiž
vede jejich bloudící mysl; ti se pak ženou,
hluší a zároveň slepí, zmatenci, nesoudné davy,
pro které být a nebýt toutéž je věcí i různou,

ve všem je přece zpátky obrácená cesta. Simplikios, In Physica

Jasný?

arygnoc

ERROR 404

marci1

Nic, si nedovedeme představit, protože našimi smysly stále něco vnímáme. A mohlo by existovat vůbec nic nebo ne ? Aby mohlo být nic, musí být něco. Nic je iluze stavu nepřítomnosti toho „co je“. Nic nemůže existovat. Prostě to naším myšlením nemůžeme vyjádřit. Ještě, že je něco ! Uf. 🙂

Awe

Byla by jenom TMA

Dark Legend

Nebylo by prostě nic

DoctorWho

Lost connection..

rigormortis

Kdyby nebyl vesmír, tak neexistuje ani čas ani rozměry. Takže nic jak vnímáme je stále málo. 6ádná tma, žádné světlo, žádný čas, žádná vzdálenost. Neexistovatelnost, v které neexistuje pozorovatel.

dudu

Tato jistě hluboká filosofická úvaha je příbuzná se rčením „kdyby byly v prdeli ryby, musely by být rybníky“???

anonym

Kdyby nic nebylo, tak by hlavně nebyly ani tak duchaplné otázky, protože by se neměl kdo ptát „co by..,kdyby..?“

Calimë

už sis odpověděla: nic