TheWolf

Co bude následovat, když člověk odejde z domova a nemá kam jít?

Zajímalo by mě co vše bude následovat a jaké faktory budou člověka provázet když dobrovolně odejde z domova a nemá kam jít. Dokáže se člověk vypracovat (ve své podstatě z bezdomovce) a postavit se na nohy.
Také mě zajímá jestli bude mít nějáké úřední a právní problémy (dluhy jsou mi jasné). děkuji moc…

Odpovědi
Drap

Je to obtížné , přesto se to už několika lidem podařilo, že z bezdomovce se znovu postavili na nohy. Zákony platí pro všechny stejně, ať už jsi bezdomovec nebo ne. Snad jen nemůžeš požádat sociálku o příspěvek na bydlení, když nikde nebydlíš. I když odejdeš, tak trvalé bydliště, jako evidenční údaj ti zůstává.

Agneta

Odejde například do Ameriky, kde bude zpočátku umývat talíře, a za dvacet let se vrátí, jakožto typický bohatý „strýček z Ameriky“. Nedávno jsem právě takový případ viděla v televizi: v polovině devadesátých let přišel jeden chudák z Bosny do USA, kde během času vybudoval potravinářský velkoobchod, a dnes je už opravdu milionář.