Avatar uživatele
Radana

Co bude následovat?

Můj šestnáctiletý syn byl zajištěn policií při řízení motor. vozidla – ŘP nevlastní. Dechovou zkouškou byla naměřena hodnota 2,15 promile. Byl převezen na krevní zkoušku a dále pak na policii, kde s ním byly sepsány protokoly, které podepsal. Protokoly jsem nečetla a ani on sám si pořádně nepamatuje, co podepsal. Jsem zoufalá a potřebovala bych vědět, co bude následovat.
Doplňuji:
Že to přehnal, je jasné mně i jemu. Udělal blbost, která nejde vzít zpět. S autem popojížděl, vím, že něměl vůbec sedat za volant. Hlídka ho zastavila, když už si s kamarádem, který vlastní ŘP a nenadýchal, přesedl na místo spolujezdce. Na otázku, kdo řídil, řekl, že on. Opravdu nevím, co máme dělat dále. Seřezat, to vím, ale to zvládnu i bez porady.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5006 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Nechci se dotknout,ale syn si nepamatuje co podepsal?Pokud byl jeste v podnapilim stavu tak policie nemela pravo ho vypovidat.Tam by byla moznost obrany.Z druhe strany to syn prehnal.
Doplňuji:
sotek:podnapilem

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Toruk

Dostane podmínku. Kdyby vlastnil ŘP, byl by mu zabaven po dobu podmínky. Bude nutné zaplatit soudní řízení- nevím kolik.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
sobol

Tomu trochu nerozumim, „hlídka ho zastavila, když už si s kamarádem, který vlastní ŘP a nenadýchal, přesedl na místo spolujezdce“. Jestliže už si přesedli zpět (syn na místo spolujezdce) tak hlídka je nemohla zastavit páč už stáli a jestli sepsali protokol pouze na základě tvrzení opilého puberťáka, že řídil on a navíc, jak už tu bylo zmíněno, mu to dali i v tom stavu podepsat tak si cajti pořádně naběhli. Na vašem místě bych šel se synem změnit výpověď, že byl v podnapilém stavu a z cajtů si vystřelil a ve skutečnosti neřídil a na nich bude dokazování o opaku. Navíc bych jim omlátil o hlavu ten protokol podepsaný v podnapilém stavu, to vážně nemůžou. Takže výsledek bude ten, že případ odloží a potrestání zůstane na vás. Přeju hodně štěstí, chce to pevné nervy, připravte se, že budou dělat nátlak jen, aby někoho potrestali, holt už jsou takoví.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
verka

Provinil se. Nehledala bych výmluvy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Miroslavst

Bude následovat, že ho st. zástupce, popř. ve zkrácenem řízení obžalují pro trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky a pak ho odsoudí.

Může dostat podmínku.

Pokud to však byl on:
http://www.no­vinky.cz/krimi/208263-opily-sofer-v-praze-prevratil-kamion-s-horlavym-ethylhexanolem.html
tak to podmínka asi nespraví.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Čarodějnice

Do 18 let se děti nesmí bez zákoného zástupce vůbec vyslíchat.Mněla by tam být aspon nějaká sociální pracovnice.pochy­bovala bych že by to prošlo bez zákoného zástupce

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek