Co bude následovat?

Můj šestnáctiletý syn byl zajištěn policií při řízení motor. vozidla - ŘP nevlastní. Dechovou zkouškou byla naměřena hodnota 2,15 promile. Byl převezen na krevní zkoušku a dále pak na policii, kde s ním byly sepsány protokoly, které podepsal. Protokoly jsem nečetla a ani on sám si pořádně nepamatuje, co podepsal. Jsem zoufalá a potřebovala bych vědět, co bude následovat.
Doplňuji:
Že to přehnal, je jasné mně i jemu. Udělal blbost, která nejde vzít zpět. S autem popojížděl, vím, že něměl vůbec sedat za volant. Hlídka ho zastavila, když už si s kamarádem, který vlastní ŘP a nenadýchal, přesedl na místo spolujezdce. Na otázku, kdo řídil, řekl, že on. Opravdu nevím, co máme dělat dále. Seřezat, to vím, ale to zvládnu i bez porady.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Nechci se dotknout,ale syn si nepamatuje co podepsal?Pokud byl jeste v podnapilim stavu tak policie nemela pravo ho vypovidat.Tam by byla moznost obrany.Z druhe strany to syn prehnal.
Doplňuji:
sotek:podnapilem

Další odpovědi:

Bronzový

Dostane podmínku. Kdyby vlastnil ŘP, byl by mu zabaven po dobu podmínky. Bude nutné zaplatit soudní řízení- nevím kolik.

Pokročilý

Tomu trochu nerozumim, "hlídka ho zastavila, když už si s kamarádem, který vlastní ŘP a nenadýchal, přesedl na místo spolujezdce". Jestliže už si přesedli zpět (syn na místo spolujezdce) tak hlídka je nemohla zastavit páč už stáli a jestli sepsali protokol pouze na základě tvrzení opilého puberťáka, že řídil on a navíc, jak už tu bylo zmíněno, mu to dali i v tom stavu podepsat tak si cajti pořádně naběhli. Na vašem místě bych šel se synem změnit výpověď, že byl v podnapilém stavu a z cajtů si vystřelil a ve skutečnosti neřídil a na nich bude dokazování o opaku. Navíc bych jim omlátil o hlavu ten protokol podepsaný v podnapilém stavu, to vážně nemůžou. Takže výsledek bude ten, že případ odloží a potrestání zůstane na vás. Přeju hodně štěstí, chce to pevné nervy, připravte se, že budou dělat nátlak jen, aby někoho potrestali, holt už jsou takoví.

Bronzový

Provinil se. Nehledala bych výmluvy.

Zlatý

Bude následovat, že ho st. zástupce, popř. ve zkrácenem řízení obžalují pro trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky a pak ho odsoudí.
Může dostat podmínku.
--------------
Pokud to však byl on:
http://www.novinky.cz/…
tak to podmínka asi nespraví.

Pokročilý

Do 18 let se děti nesmí bez zákoného zástupce vůbec vyslíchat.Mněla by tam být aspon nějaká sociální pracovnice.pochybovala bych že by to prošlo bez zákoného zástupce

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.