Co aplikovat po antiseptiku? (otevřená rána)

Dosud jsem rány léčil antibiotickými látkami, či vyloženě látkami ničícími mikroorganismy. Přesto hojení neprobíhalo tak krásně, jako když jsem použil nově objevené antiseptikum. (jistá rostlina) Problém je, že hnis mi rozevřel ránu mnohonásobně a antiseptikum ji do druhého dne totálně vyčistilo i vysušilo. Rána se nyní přenádherně hojí, jenže se také velmi otevřeně šklebí. Suchá kůže již nesroste – mokrá by však hnisala dál. Lze tedy příště nějak lépe uchovat odstátou kůži?

Spíše uvažuji nad stažením kůže – rány. Ovšem jedná se mi tu o to, abych nevyrušil ten rychlý proces hojení… (Do druhého dne se mi ještě nikdy tak brutálně smradlavá rána nezlepšila.)

Odpovědi
JájsemRaibek

A co takhle dát to antiseptikum – rostlinu a následně pomocí mašličky z náplasti svázat-zalepit. To by pomohlo ne?
Nyní asi již ne, takže suché okraje odstřihnout a zkusit slepit tou mašličkou z náplasti, aby to srostlo.

BANAN93

nechat sešít (ale asi to bude bebíčko) , jinak odstátou kůži odstřihnout (použít tekutý obvaz – takovej ten zelenej) – někde jsem četl, že spousta těch válčících černochů v africe si rány radši zasype cukrem (asi krystal) že rána prý docela větrá a odvádí nečistoty, ale nevim, v nouzi mimo civilizaci bych to asi použil.

Ale jizvy dělaj válečníka :D

Nebo sehnat velké mravence :D https://www.y­outube.com/wat­ch?v=Yd1BpY34ze8