SportWoman

co a jak brigáda od 15 let

ahoj, chtěla bych se zeptat. Bude mi 15 ( o prázdninách) a nyní jsem v 8. třídě. Brigády jsou možné min. od 15 let, ale někde jsem četla že musím mít dokončenou zákl. školu 9. třídu. Tak jak to tedy je? díky

Odpovědi
anonym

Pokud vím, jsou podmínkou pro možnost ´brigádničit´:

  • dosažení věku 15 let
  • ukončená školní docházka (9 let)

Tedy, abys mohla oficiálně brigádnicky pracovat, musíš ještě i příští rok úspěšně absolvovat školní doházku.

ivzez

Opravdu nestačí dovršit 15 let,
dokud neukončíš povinnou školní docházku,
nesmí tě nikdo zaměstnat.

Od 1. ledna 2014 navíc vstoupil v platnost nový občanský zákoník, podle něhož mohou tví zákonní zástupci (rodiče) požadovat ukončení smlouvy (až do tvých 16 let).