Pokročilý

člověk za den udělá více/méně/stejně nádechů jak mrknutí ?

docela zajímavý dotaz, pro mě... za mě první možnost, ale zajímalo by mne jak to doopravdy je...
Doplňuji:
ale no tak... tomovka je odvození od familierniho 'tomik', a ne jméno tomáš v ženském rodě :D

Odpovědi:

Bronzový

Mrkneš cca. 16x za minutu, to dělá cca. 15,500 mrknutí za den (18 hodin), pokud jsi vzhůru celých 24 hodin, je to už asi 23,000.

Dýcháš asi 13x za minutu (tedy pomaleji než mrkáš), ale za to dýcháš i ve spánku, v průměru se jedná asi o 19,000 nadechnutí a vydechnutí za den. Hodně fyzické aktivity ale rychlost dechu zvedne klidně na 25,000 za den.

Děti daleko méně mrkají a daleko rychleji dýchají. Novorozenci dýchají cca. 2,5x rychleji a mrkají 7x pomaleji než dospělý.

Takže záleží na tom, kolik je ti let, jak dlouho jsi vzhůru a kolik fyzické aktivity za den máš.

Zlatý

Nevím, ale dnes v noci budu počítat nádechy. Jenom abych se neprobudil. Dotaz jsi si již zhodnotila.

Bronzový

Odpověď není jednoznačná. Dýcháme asi s frekvencí 12- 16 nádechů za minutu, mrkáme každých 5 s. Tedy 12 x za minutu. Taky záleží na situaci a na zdravotní dispozici daného člověka. Někdo dýchá povrchně, někdo si dýchání uvědomuje a dýchá hlouběji a tedy méně často. Říká se, že máme přidělený určitý počet dechů a proto si to lidé šetří. U oka je to podobné. Někteří lidí mrkají stále, jiní vydrží dlouho bez mrknutí, obojí je nepřirozené.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Příroda a životní prostředí

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Příroda a životní prostředí

Zlatý Drap 650
Zlatý beer 514
Zlatý annas 513
Zlatý hanulka11 447
Zlatý mosoj 364
Zlatý www 358
Zlatý marci1 238
Zlatý gecco 206
Zlatý quentos 183
Zlatý venkovan 179

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.