koninecek1

člověk má v sobě železo

Jak to,že ho magnet nepřitahuje?

Nejlepší odpověď
polarka.51

to železo je jako vápník železo je tekutina v těle.

Další odpovědi
m.mrkvicova

jelikož je ho tam tak málo a je rozptylene pocelem tele… „Množství železa v těle dospělého člověka je okolo 4 gramů. To by stačilo sotva na výrobu jednoho hřebíku. Přes toto minimální množství je jeho význam v lidském těle zásadní. Například bez železa nebudete jednoduše řečeno dýchat.“

Zdroj: http://www.or­dinace.cz/cla­nek/zelezo/

LuciJe

Protože to železo v sobě nemá v dostatečně koncentrované podobě. Pokud nasypete pár železných pilin třeba do koule moduritu, bude tato obsahovat železo, ale taky ho magnet nepřitáhne.