CLO A DHP bude platit??

Dobrý den, prosím Vás o inforamci.

Poslal jsem Českou Poštou mobilný telefon který si tady zapoměla kamarádka z Číny, požádála mne ať jí ho zašlu poštou taky jsem tak učinil. Mám ale obavy s toho že asi bude platit CLO A DHP, POSLAL JSEM TO JAKO DÁREK DOPORUČENĚ A HODNOTU JSEM NAPSAL 1200KČ TEĎ SE OBÁVÁM TOHO že bude platit za import do Číny.
Děkuji za odpovědi.
Děkuji Jakub

Nejlepší odpověď
WeeBear

Pokud jste balíček (resp. v prohlášce) označil obsah jako dárek a nikoli jako zboží, tak by kamarádka nic platit neměla.