Pokročilý

Citroën xsara - nefungují světla, směrovky, centrál

Dobrý den,
stala se mi závada na citroënu xsara 1.9 diesel. Přestaly fungovat světla, směrovky, výstražné, el. stahování oken, centrální zamykání a někdy auto nechce ani nastartovat. Když to bylo napíchnuté na diagnostiku BSI tak to psalo že je všecko nepřítomno, a když se to opravilo aby to bylo správně a zkonfigurovalo, tak to bylo pořád stejné. Chce to ňáký 5ti místný kód o kterém nemám páru. Po 3x špatném zadání to mám zkusit za 15 minut. V čem může být chyba? V komfortní jednotce nebo v pojistkách? Zkrátka je to všecko celé zpřeházené v tom autě a nefunguje nic.

Odpovědi:

Stříbrný

bez pořádný diagnostiky stejně doma poznáš kulový. A evidentně ti to měřil nějaký expert. Zajdi do servisu kde na to mají diagnostiku.Problémy s elektrikou a ještě k tomu takto rozsáhlé,se doma opravují blbě.

Chyba bych řekl že bude v řídící jednotce, samozřejmě můžeš zkusit vyměnit pojistky za jiné.Tím bych začal ale, že by odešlo tolik pojistek najednou je nepravděpodobné.

Stříbrný

Zkontroluj si připojení kabelů k baterce a kostře. Se žárovkou nebo zkoušečkou bych si zkontroloval pojistky. Pokud je chyba v řídicí jednotce nebo jen špatně nastavené heslo ti zjistí jen v servisu.

Bronzový

Nepíšeš rok výroby!!U některých jdou závady tzv vyblikat (nwn zda-li závada ŘJ) dale bych zkusil reset ŘJ-opět u některých nemusí fungovat-ale vzhledem k 1,9D tak by mělo!!.Dále bych zkusil stránky citroen-clubu popř citroeny cz!
Ale předně bych šel po kabelech dle mne jsou někde prodřené nebo spečené dohromady a proto nejdou,pojistky jsou předpokládám kontrolovány,ale taky byh prošel kostřicí body a kontakty v lampách,ve všech.Nevím ale to co píšete pravděpodobně nemá s ŘJ /BSI/ coo do činění s výj. centrálu,resp Imo.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 624
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 572
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 218
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.