Stříbrný

Cítím, že se mi počítač "loudá" a nechce se mu vydávat lepší výkon, lze něco udělat, aby se "rozjel"?

Z ničeho nic začal pracovat snad na poloviční výkon, lze to při uživatelské práci poznat a jestli bych měl říci nějaký fakt, Farcry 3 už mi nejde na dobrých 25-30FPS ale stále se je mezi 14-16FPS. Zkoušel jsem ho jakkoliv čistit, nepomohlo, antivirem projel, nic nenašel, také jsem jej důkladně profoukal, stále nic, nevěděl by někdo? :)
Doplňuji:
http://leteckaposta.cz/…

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Díky všem za doporučení - no podíváme se na to asi rovnou přes ten Hijackthis a uvdíme, co tam všechno je.
Hijackthis stáhnete zde: http://sourceforge.net/…
Program uložte na plochu, spusťte, klikněte na Do a system scan and save logfile. Po kontrole se vytvoří na ploše soubor hijackthis.log
Ten nahrajte na leteckaposta.cz a vložte mi sem odkaz (nebo mi ho pošlete vnitřní poštou).
Doplňuji:
Dobře, tak si spusťte Hijackthis znovu, klikněte na Do a system scan only a zaškrtejte následující položky:
O2 - BHO: Groove GFS Browser Helper - {72853161- 30C5- 4D22- B7F9- 0BBC1D38A37E} - C: \PROGRA~2\MICROS~2\Office14\GR OOVEEX. DLL
O4 - HKCU\..\Run: [Advanced SystemCare 6] "C:\Program Files (x86)\IObit\Advanced SystemCare 6\ASCTray.exe" /AutoStart
O8 - Extra context menu item: Add to Google Photos Screensa&ver - res: //C: \Windows\system32\GPhotos. scr/200
O23 - Service: Advanced SystemCare Service 6 (AdvancedSystemCareService6) - IObit - C:\Program Files (x86)\IObit\Advanced SystemCare 6\ASCService.exe
O23 - Service: PandoraService (PanService) - Pandora.TV - C:\Program Files (x86)\PANDORA. TV\PanService\PandoraService. exe
Pak klikněte na Fix checked.
Hijackthis mi nemohl zjistit verzi Internet Exploreru - doufám, že tam máte nainstalovanou verzi 9 - ikdyž ten IE vědomě nepoužíváte, přesto ho aktualizujte, protože ho nevědomky používáte - jeho jádro používá Skype, vlastně i Plocha a Průzkumník WIndows a řada další programů. Takže je nutné i ten IE udržovat aktuální.

Předpokládám tedy, že tam nemáte žádné toolbary - Hijackthis žádné nenašel, alekdyž nemohl zjistit verzi IE, tak se tam asi něco nestandardního děje.

Jinak prosím Vás - jak dlouho ten Advanced SystemCare používáte? Prosím, všechno, co jste s ním vyčistil, tak se pokuste obnovit - je tam myslím nějaké Centrum obnovy (Rescue center), protože čističe tohodle typu jsou fakt dost agresivní a kolikrát nadělají víc škody jak užitku - takže pokud ten počítač je vystaven nějaké zátěži, tak je ve finále kolikrát ještě pomalejší.

Na údržbu počítače stačí bohatě Defragmentace disku - nebo lze použít program Defraggler, který defragmentuje disk rychleji a prý i lépe - ke stažení z www.slunecnice.cz/… - při instalaci odmítněte Google Chrome/Toolbar či cokoliv jiného bude instalátor nabízet.
Defragmentaci systémového pouštějte tak jednou za 14 dní nebo aspoň jednou za měsíc.

A jednou za čas (tak jednou za 14 dní nebo po nějaké instalaci či odinstalaci) vyčistěte disk od zbytečností - buď programem Vyčištění disku, který zase najdete ve WIndows jako Defrgamentace disku anebo použijte CCleaner.
Ten umí čistit i registr - ale narozdíl od těch ostatních čističů jako Advanced SystemCare, Ashampoo WinOptimizer, apod. je bezpečný. Takže ho můžu doporučit na údržbu systému.

Prostě programy, co slibují zázraky, že vám zrychlí počítač o stovky procent - nevěřte tomu a takové program do počíatče neinstalujte a už vůbec nespouštějte. Věřte mi, nadělají víc škody, jak užitku.
Když je ten systém jó zakálený, tak lepší je prostě udělat čistou instalaci systému.

Další odpovědi:

Bronzový

Začal bych asi s vyčiětěním nepotřebný dat a nepouživáných souborů jak na ploše, tak na disku. :) Tady je pár rad a určitě se ozve i Bedy, který bude taky vědět poradit :)

http://windows.microsoft.com/…

Zlatý

ano vedeli ..ale nebude se ti to moc zamlouvat...tak normalne bych udelal to same tak vycistil ccleanerem...aktualizoval ovladace...defragmentoval HDD a registr..povyhazoval veci na externi HDD fotky..hudbu..filmy...nebo to nacpal na CD...dal dopr** vsechny nepouzivane programy...a znova vycistil CCleanerem...nebo ta moznost ktera se ti nebude libit ...a to ta vzit CD windows hodit do mechaniky predtim zalohovat veci na externi HDD a provest instalaci s formatovanim HDD..a zase nainstalovat ovladace ...nejake potrebne programy ..zalohu nechat tam kde je a do PC uz ji ani nevracet pokud ji nebudes opravdu potrebovat...nechat PC prazdny uvidis jak poslape ......no a konecne treti moznost ..stahnout toto http://www.slunecnice.cz/… a pozadat Bedyho..ale nic asi neni lepsi nez novej Win...

Bronzový

Napiš Bedymu-mě taky s pc pomohl.

Bronzový

Reinstal systému. Prostě natvrdo zformátovat systémový disk. Účinek to má veliký, nějaké "čističe" typu CCleaner ti skoro nepomohou.

Diskuze k otázce

Stříbrný

huxa

bedy-děkuji, snad to pomůže, IE mám nejnovější, toolbary žádné, Advanced SystemCare 6 mám asi 4 dny.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.