Cítí žena podporu muže, který je pořád v práci?

Nejlepší odpověď
marci1

Je to v dnešní době hodně diskutovaná otázka. Samozřejmě, že žena, která je doma, stará se a vychovává děti (popř. ještě má zaměstnání a stará se o rodinu ), se asi necítí úplně nejlépe, když je na všechno sama. Materiální zabezpečení rodiny je v pořádku, ale mít partnerku a děti je jistý závazek. Nejen aby rodina měla dostatek finančních prostředků, ale rodina musí také „rodinně žít“. Muž je velmi důležitý pro výchovu dětí a děti potřebují „mužský vzor“ a vidět svět také očima muže, nejen ženy.Muž, pokud je rozumný a záleží mu na ženě i dětech, rozdělí přiměřeně čas strávený v práci, čas pro ženu a děti a čas pro sebe. Není to asi jednoduché, ale rodina je živý organismus a nepočká, že se to třeba někdy v budoucnu zlepší a muž bude mít více času na své nejbližší. Hlavně velice rychle rostou děti a žena, která je na vše sama, ztrácí pocit dobře fungujícího partnerského a rodinného života.Myslím si, že je dost mužů, kteří toto zvládají.

Další odpovědi
anonym

Myslím, že muž to dělá pro svoji rodinu, protože ji miluje, v dnešní době to jinak nejde, bohužel, kdž chce, aby se děti a žena měly zaco najíst, musí pracovat déle, rozumná žena to chápe a muže si zato váží, kdyby byl k ničemu, dá si nohy na stůl a čumí na bednu, můj syn má tak rodinu a taky musí pracovat, denně od rána do večera, jen o víkendech jsou spolu, jeho žena ještě studuje dálkově vejšku, mají to moc těžké, ale dělají to roto, aby se v budoucnu měli líp, ona dostuduje a zapojí se taky, prostě to jinak asi nejde a to nemají až tak vysoké nároky, já docela lituju oba a snažím se pomoct, jak to jde, třeba tím, že si vnučku vezmu na pár dní k sobě, aby H. měla taky chvíli pro učení a aby stíhala domácnost a až dostuduje, vymění si role, půjde bude studovat zase syn, mají docela dost na splácení, H. se ještě stará o babičku která je velmi nemocná a vyřaduje stálou péči, takže na o tázku, jestli žena cítí podporu muže, který je pořád v práci doplním – ano a velmi.

Děda Louda- všechny ženy nejsou stejné, občas se najde i nějaká odpovědná a není jich málo

Deli

Nedá se odpovědět všeobecně. Za sebe odpovím, že finance jsou důležité, ale neméně je důležitý čas strávený s rodinou, s dětmi, partneři spolu. Vadilo by mi, kdyby byl muž v práci pořád. Také jsme to řešili, manžel měnil zaměstnání, protože jsem ho vůbec neviděla. Půlrok, kdy doma jen spal, byl hrozný. Je třeba to nějak vyladit, aby to bylo akorát. Práce, rodina, manželka. Taky může manželka místo utrácení něco vydělat a je to pak fajn, ne?

Děda Louda

Necítí, ale aby měla co utrácet, je ochotna se bez citu podřídit.