samicek333

Cítí hmyz bolest?

Může hmyz cítit bolest?

Nejlepší odpověď
www

Hmyz necítí „bolest“ jako lidé, neboť toto je spíš výsada vyšších organizmů (obratlovci).

Další odpovědi
anonym

Ja doufam ze jo. Hlavne komari. ! Kdyz je prastim ! 🙂 -iv-

Drap

Určitě, myslím že je to závislé na nervovém systému

arygnoc

každý živý organizmus je vybaven pudy.

pud rozmnožovací a pud sebezáchovy.

bolest je signál, že něco není s organizmem v pořádku.

s poslední době (ale už i v polovině 20. stoeltí) se uvažuje o tom, že vybaveny receptory bolesti jsou i rostliny a houby.

dědapetr

Myslím jako každý jiný živý tvor, i hmyz cítí bolest. Ovšemže na úplně jiné úrovni než vyšší živočichové, ale cítí.

Dan4815

Bolest je důležitá, leč nepříjemná. Nevíme, jak bolest cítí třeba včela, ale když má něco s křídlem, tak cítí bolest. Ta bolest říká, že je něco v nepořádku, že by neměla lítat. Kdyby bolest necítila, někde za letu by se s křídlem na dobro něco stalo a ona zemře. Je to teoretická úvaha. Myslím si, že kdyby včela měla něco s křídlem, tak se na ní nebude hledět, jelikož jí můžou zastoupit jiné včely.