Retko

Citelnost bileho textu na cernem pozadi na monitorech a displeích.

Zajima me trosku dopodrobna tohle tema..

Je to lepsi nez bile na cernem? Proc??

Dik za info, pripadne za zdroje…
Doplňuji:
Pokud ne, k cemu je to dobre…

Nejlepší odpověď
arygnoc

Drtivá väčšina stránok je postavená práve naopak – tmavé písmo na svetlom podklade.

Z praveku počítačov (z éry CRT monitorov) ostal relikt tmavého pozadia so svetlým písmom – tmavé farby neničili obrazovku (elektrónku) tak, ako svetlé, konkrétne jej fluoreskujúcu vrstvu (teda tú, ktorú vidíme).
Z toho obdobia pochádzajú aj šporiče obrazoviek, ktoré boli vymyslené, aby pri zapnutom kompe (monitore) stále nesvietil rovnaký obraz a „nepálil obrazovku“, resp. nevypaľoval sa na obrazovku.