led

Čítate, to čo vidíte, alebo čítate automaticky?

Pri čítaní Flodurinej otázky
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/dokazete-precist-tuto-vetu
som si uvedomila ľudskú vlastnosť. Väčšina ľudí číta text automaticky, nie tak, ako to vidia oči.
napr. učitela čítajú práca svojich žiakov pozorne, tak ako to vidia. Ale my zvyčajne čítame, tak, že rozum si dopĺňa text, prípadne nevšíma si zbytočnosti.(Všimla som si to aj pri niektorých odpovediach)
otázka:
Je to pravda? Aj vy čítate automaticky?

Odpovědi
anonym

ano taky čtu automaticky ale setkala jsem se stím že když je někdo dyslektik tak nedokáže číst automaticky,naš mozek je dalo by se říct skoro rychlejší než oči,ještě nevidíme konec slova,ale už víme jak končí,

poa.li

Ano. Ale trochu mi to vadí, protože mi kvůli tomu občas něco unikne..

Mayuri

Ano, čtu normálně automaticky…

led

Aj mne sa to teraz stalo pri čítaní, čo som napísala – práca, miesto práce