čistění zlatých šperků

Chtěla jsem vyčisit zlato pomocí roztoku chlorové tablety, ale úplně zčernalo. Co teď s tím?

Odpovědi
Gabilka

tak s tímhle moc neporadím, možná jen to vzít do zlatnictví, oni to za menší poplatek vyčistí.
Já když jsem si čistila řetízek po mamince, tak sem ho zapomněla v tom nálevu a kus sem mi normálně jak to říct ,,roztavil?´´

Vicki

Zkuste mýdlovou vodu.

Džanička

Já vždy zlato i stříbro čistím obyčejným kartáčkem a pastou na zuby.Vydrží krásně lesklé,a stačí to 1–2 ročně.Zkuste to třeba to půjde vyčistit.

anonym

Těžký.Teď.Možná.
Existuje taková-něco jako vata-pro tyhle účely.
Drogerie? Ale dotaz u profika........?

Málče

Dejte do vody kapku jaru na nádobí, vložte zlato a nechte přejít varem. Až voda zchládne, vyjměte a dočistěte růžovou vatou na stříbrné a zlaté šperky(k dostání v drogerii). Pokud ani toto nepomůže, pak už zbývá zajít do zlatnictví, kde vám jej za určitý poplatek vyčistí.

kopretina8

mám vynikající zkušenost s čisticími prostedky od české firmy,cenově dostupnou,kterou nemůžu veřejně prezentovat, pokud máte zájem ráda Vám poradím