KarolínkaP

Čištění tiskových kazet

Tiskárna netiskne tak jak má. Výsledný tisk je proužkatý a mnohdy ani pořádně netiskne psaný dokument.
V manuálu k tiskárně píší- Nedotýkat se měděných částí. Přestože problém přetrvává, vyčistěte měděné plochy. Proto se vás táži, čím se ty měděné plochy dají vyčistit?

Nejlepší odpověď
Hlada

Jestli dělá proužky, jsou nejspíš trysky ucpané zaschlým inkoutem. Inkoust je potřeba odmočit. Nemusíte se ničeho bát, pokud kartuši nepotopíte na několik hodin do vody, nic se jí nestane. Trysky omyjte tak, aby voda nenatekla zbytečně dovnitř a plošku s tryskami nechte do druhého dne potopenou v misce s vodou. Kdyby to nepomohlo, tak můžete koupit kapalinu na čistění trysek. Ta se nakape na kartuši tryskami nahoru.
Nepoužívejte zbytečně automatické čistění. Je to v podstatě vytékání inkoustu do houby v tiskárně.
Kontaktní plošky jsou zpravidla pozlacené, takže neoxidují. Kdyby byly špinavé, bylo by možné je očistit lihem nebo izopropylenem.

Další odpovědi
Mapel

Upřesni kazety o které se jedná. Trochu mě matou měděné plochy. Měděné plochy jsou asi na tišťáku a nemají přímý vztah k výsledku tisku. Na tyto plocha a kontakty nešahej a nečisti !!! Jen ten kdo má zkušenosti, proto ti nepíši ani postup. Předpokládám, že jde o inkoustovou tiskárnu, kde budou zanešené trysky (zaschlé). Vezmi vatu, namoč jí do destilované vody a tiskovou hlavu na ní postav. Trysky se odmočí a uvolní se zaschlé části. Pak bude tiskárna tisknou v pohodě. Pokud ne, tak má hlava už své za sebou a musí se vyměnit. Pozor na měděné části. Nesahat na ně při manipulaci.

Sůwa

Nevím jak u jiných značek, ale jám k tiskárně EPSON SX 110 software na přiloženém CD. Takhle vypadá :
C:\Program Files\epson\TPMA­NUAL\ESSX110_TX110\­CZE\USE_G\html\ma­int2.htm
Neutírám nic hadren, na nic nesahám, čistí se samo.