rady74

Čištění pračky

Jak nebo čím vyčistit pračku od vodního kamene a usazenin?Bez kalgonu.Děkuji

Nejlepší odpověď
stana73

Buď klasicky octem,nebo už se prodává přípravek,stojí asi dvě pětky,a je to na čištění konvic,do praní,na okna,zrcadla,od­stranění zápachu,…Je to octový přípravek ringo

Další odpovědi
Hlada

Můžu doporučit kyselinu citronovou. Dá se koupit v drogerii 80Kč/kg. Máme mimořádně tvrdou vodu, používám ji na konvici, nádobí a perlátory. Oproti octu má výhodu v tom, že nesmrdí.

tom004

Do pračky naleji 7 litrů octa,cca 5 litrů vody (odhadnu při napouštění a zavřu ventil),nastavím na nejvyšší teplotu a na praní a zapnu. Čistíme jednou měsíčně a žádný jiný přípravek jsme nikdy nepoužili.Funguje to spolehlivě.

Tlaky

Ještě jsme pračku nečistili.první Tatramatku jsme měli 17let,druhou pračku máme 12 roků.

Jikra

Já pračky nikdy nečistil a to máme skoro nejtvrdší vodu v ČR.
Tatramatce bylo 17let když šla z domu, ale jenom proto že měla velkou spotřebu vody, a
Ukrajinci ji ještě 2 roky používali.
Whirlpoolku mám 9let a stále kvoká.
I kdybyste používali jen ocet(8l./měs.) který je nejlevnější(11,–Kč/litr)tak si to
spočítejte dejme tomu za 8let a jen za to co tam nalejete máte novou pračku.

Kamix

Já vždycky při čištění pračky postupuji dle návodu z https://homezin­.cz/media/jak-vycistit-pracku-od-vodniho-kamene-a-usazenin a myslím, že se to vyplácí, protože pračka už několik let pere pořád skvěle a pořád z ní prádlo moc krásně voní.