Avatar uživatele
rady74

Čištění pračky

Jak nebo čím vyčistit pračku od vodního kamene a usazenin?Bez kalgonu.Děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? stana73, tom004 před 4749 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
stana73

Buď klasicky octem,nebo už se prodává přípravek,stojí asi dvě pětky,a je to na čištění konvic,do praní,na okna,zrcadla,od­stranění zápachu,…Je to octový přípravek ringo

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hlada

Můžu doporučit kyselinu citronovou. Dá se koupit v drogerii 80Kč/kg. Máme mimořádně tvrdou vodu, používám ji na konvici, nádobí a perlátory. Oproti octu má výhodu v tom, že nesmrdí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
tom004

Do pračky naleji 7 litrů octa,cca 5 litrů vody (odhadnu při napouštění a zavřu ventil),nastavím na nejvyšší teplotu a na praní a zapnu. Čistíme jednou měsíčně a žádný jiný přípravek jsme nikdy nepoužili.Funguje to spolehlivě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Tlaky

Ještě jsme pračku nečistili.první Tatramatku jsme měli 17let,druhou pračku máme 12 roků.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jikra

Já pračky nikdy nečistil a to máme skoro nejtvrdší vodu v ČR.
Tatramatce bylo 17let když šla z domu, ale jenom proto že měla velkou spotřebu vody, a
Ukrajinci ji ještě 2 roky používali.
Whirlpoolku mám 9let a stále kvoká.
I kdybyste používali jen ocet(8l./měs.) který je nejlevnější(11,–Kč/litr)tak si to
spočítejte dejme tomu za 8let a jen za to co tam nalejete máte novou pračku.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kamix

Já vždycky při čištění pračky postupuji dle návodu z https://homezin­.cz/media/jak-vycistit-pracku-od-vodniho-kamene-a-usazenin a myslím, že se to vyplácí, protože pračka už několik let pere pořád skvěle a pořád z ní prádlo moc krásně voní.

Nový příspěvek