rady74

čištění oděvu

Nevíte čím se dají vyčistit bunda nebo rifle od vazelíny?

Nejlepší odpověď
rynek878

Tuk, mastnoty, máslo,vazelínu,
skvrnu ohraničíme vodou, čistíme benzínem, trichloretylénem – viz masti, mastný, olej, máslo, majonéza, krém na boty, smetana, mazadla.
jiná možnost:
Mastné skvrny

Na skvrnu nasypte mouku, mastkový prášek nebo pěnový prášek ( mořská pěna), které tuk vysají. Na mastné skvrny lze také položit hedvábný papír, ubrousek nebo piják a přežehlit mírně teplou žehličkou. Rovněž se osvědčuje, když se na skvrnu navlhčenou benzínem položí piják a přežehlí teplou žehličkou. Ze svetrů a pletených šatů se mastné skvrny dobře odstraňují šumivou minerálkou.

Mastné skvrny starší

Můžete odstranit tím,že je potřete mycím prostředkem na nádobí a pak důkladně přeperete.

Další odpovědi
mosoj

Zkus ten technický benzín a potom koncentrovaný saponát.
Trichloretylén již na trhu není. Feťáci ho vysáli. Prodával se pod obchodním označením Čikuli.