arygnoc

čistě hypoteticky:

ok, uznali jsem (jako společnost), že homosexuálové nejsou nemocní, že se tak narodili a že jsme ochotni to akceptovat.
ok.

a co ostaní sexuální orientace?
třeba pedofílie, zoofílie, nekrofílie, sodomie a pod. (kolik těch fílií je? ( viz http://heureka­.tym.sk/vys.php?vol­ba=1&dotaz=fi­lia&book=all , nejsom to jenom sexuální orientace!)

a teď se ptám: proč?
jedno narození se je lepší jako druhé? Vždyř i ti nekrofilici, pedofilici se tak narodili!

Že se nám to nelíbí, aby někdo prznil děti, mrtvoly, zvířata a kdovíco ještě, je fajn, ale …
Není to trošku (teda dost) pokrytectví – jedno jo, druhé ne?

Neříkejte mi, že by se mi nelíbilo, jak někdo beztrestně przní mou dceru (nelíbilo), ale zase aby se někdo veřejně chlubil tím, že je na chlap na chlapa (a ženská na ženskou)?
Jasně, že by se mi to nelíbilo!
Ale kde jsou hranice?
Co ještě uznáme jako přípustné, a co ne?
A kdy (rozuměj dokdy?).
Co když jednou bude sodomie, pedofiie „normální“?

A to nemluvím o „právu“ zabíjet (zatím jen státu (ale dokdy jen státu?), není tak dávno, co tady byl trest smrti), krást, lhát, ožebračovat, etc., etc., etc.

Jedná se čistě o spekulaci.
Berte to, prosím, v potaz.
Doplňuji:
Axl:

tolerována deviace (homosexualita) je tolerována proto, protože společnost ji toleruje (o tom právě otázka je – proč?), ne proto, že je neškodná.
Jak a kdo může posoudit, jestli daná deviace je nebo není pro společnost nebezpečná (a hned se nabízí otázka: není posuzovatel také deviant?).

To je ta naše demokracie – tolerovat menšiny, většina ať se přispůsobí (což samo o sobě je zvrácené).

Víte o tom, že v přírodě se narodí asi 4% (zajímavá shoda, ne?) defektních potomků?
Tito potomci NEPŘEŽIJOU – většina rodičů je opustí nebo dokonce zabije.

Nejlepší odpověď
dědapetr

Je v tom rozdíl homosexuálové jejich vztah je založen na vzájemném toleranci.A ostatní filie na vynucení bez souhlasu toho druhého.To by jsme museli tolerovat i znásilnění u hetero.

Další odpovědi
anonym

Spekulace je od základu chybná, protože srovnává nesrovnatelné.
Homosexualita (geyové i lesby), je orientace, jež není společnosti nebezpečná a už dávno byl vyvrácen mýtus, že je to nemoc, neřku-li dokonce léčitelná. Naráží jen na společenské předsudky a zastaralý konzervatismus.
Ostatní jmenované jsou úchylky, deviace a chorobná postižení, jejich projevy jsou nebezpečné a v rozporu se zákonem, kde jsou taxativně vyjmenovány, včetně projevů a následků i trestů, od léčení přes kastraci až po odnětí svobody.
Zatímco první není nezákonné, to druhé ano a to značně.
Doplňuji:
Ad arygnoc, při vší úctě, tvé doplnění otázky nereaguje na podstatu mé odpovědi.
Tak ještě jednou blbovzdorně.
Každá společnost má svá pravidla, která jsou upravena zákony a ty hovoří jasně. Orientace není deviace a patří mezi základní práva.
Deviace zákon stíhá a proto obé nelze směšovat ani srovnávat.
Neznalost zákona neomlouvá a bez nich by byla anarchie.
Jako bys, coby řidič říkal, že se ti nelíbí silniční pravidla a chtěl bys jezdit podle vlastních.
Pokud se ti nelíbí zákony, obrať se na svého regionálního poslance.

www

Tak kamaráde, přesně toto mne taky zajímá, zveřejnils totiž můj názor!!!
Posledně mne to tady napadlo napsat, ale nechtělo se, tak díky ! 😁
Dnešní doba a svět, to je jedno velké pokrytectví !
Tak. A teď jsem zvědav, jak dlouho potrvá, než další pokrytec se postará, aby můj vlastní názor zmizel 😁
Pro dědapetr:
Z dotazu vyjímám: ‚nejsou to jen sexuální orientace‘ (zoofilie,nekro­filie atd.)
Doplňuji:
Závěrem:
Tento problém je daleko hlubší a vážnější, než většina společnosti vnímá. Jsme naučeni ochotně přijímat jakási společenská kritéria a odnaučeni o nich přemýšlet, aniž si to uvědomujeme.

dudu

Jen znovu otiskuji svůj včerejší názor:
Ne, měli by mít v í c e pokory a konat s vědomím, že není dobré dráždit majoritu a možná tak budit spícího tygra.

pokazdejinak

ano, hodně to má co do činění s vnímáním společností, ale třeba homosexualita byla pozorovaná i u zvířat, kdežto všechny ty deviace, které tu zmiňujete jsou vlastní pouze člověku… bohužel… alespoň jsem nezaznamenala, že by se samci v přírodě pářili kupříkladu s mrtvou samicí
pokud se jejich zájem zaměří na nějakou mladou, tak už je pohlavně vyspělá – i člověk dospívá před 15 rokem a děti sex zajímá rozhodně o dost dřív (příklad za všechny – Julie byla na vdávání, když jí bylo 14), takže tohle vnímání se mění se společností – ve starém Řecku byla dost běžná pederastrie (homosexuální styk s mladými chlapci – pokud to někdo neznáte)

eLx

právě ČISTĚ HYPOTETICKY, jenže…

  1. každá společnost si musí vymezit pravidla – nelíbí? jdi jinam; bez nich to nejde
  2. jak ti dítě odsouhlasí sex? argument o pedofilii je tedy iracionální
  3. v přírodě nepřežije ani spousta normálních, nedefektních jedinců – přežijí opravdu jen nejsilnější a to není většina (norma)
  4. „to je ta naše demokracie – tolerovat menšiny, většina ať se přispůsobí (což samo o sobě je zvrácené)“ – ne, to není demokracií, to je globalizací
  5. je v tobě hodně emocí, ale málo rozumných myšlenek…

baghira

Ano, homosexualita, stejně jako různé „-filie“ jsou v pořádku za současného splnění dvou podmínek:

  1. neodporuje to zákonům
  2. všichni zúčastnění jsou svéprávní a podílejí se na tom dobrovolně

Jinak je po tom každému prd. I arygnoc.

modriblesk

společnost je dávno unala jako normální lidi
a rovnoprávnímy v tom to státě ajá jen souhlasím,.a co ostaní sexuální orientace?
třeba pedofílie, zoofílie, nekrofílie, sodomie a pod. (kolik těch fílií je? ( viz http://heureka­.tym.sk… , nejsom to jenom sexuální orientace!)ano oni s etak narodily ale jejich uchylka je velmi nebespečná pro každou společnost .oni sami by měli vyhledávat léčbu pokud to osobě vědi .