eLx

Číst více různorodé literatury nebo raději do hloubky určitý druh?

To znamená. Myslíte, že je lepší číst namátkově od různých autorů různé díla nebo se raději zaměřit na jednoho a proniknout hlouběji do jeho myšlení četbou více jeho knih?

Nejlepší odpověď
annas

Vždy jsem se snažila přečíst od různých autorů nejprve jedno jejich dílo kvůli všeobecnému přehledu. Později přibrala další.

Samozřejmě záleží na vás, zda chcete autory srovnávat, nebo do hloubky poznat myšlenky, přístup ke skutečnosti apod. jednoho spisovatele, jehož první přečtené dílo vás zaujalo.

Individuální přístup.

Další odpovědi
anonym

Cteni si beru k odpocinku a ani moc nepremyslim nad autorem. 🙂 A za par dni uz ani nevim nazev knihy a autora !! " V palici " mi ale zustane to , co si z obsahu vytahnu tak nejak " pro sebe ". 🙂
Jen se vracim pravidelne k Arnostu Lustigovi a Danu Brownovi . Tak u nich vim , ze bych chtela presist vsechny knihy od nich. Mam to ale tak, ze mezi nimi ctu jeste mnoho jinych autoru. Me by to nebavilo , cist za sebou jednoho. Vidim tam moc podobu a srovnavam.
Mame i tohle vsichni jinak.

  • iv-

geoorg

A za jakým účelem?
Pokud se ti líbí nějaký autor, tak čti jeho díla.
Pokud máš na mysli nějakého slavného autora, tak si k jeho dílům může najít i různé interpretace na internetu.
Ale vzhledem k tomu, že asi rád/a čteš (jinak nevidím důvod pro tuto otázku), tak ti asi nebude dělat problém přečíst jednoho autora třeba za 2–3 měsíce a pak se můžeš „vrhnout“ na dalšího, třeba ze stejné doby a stejným pohledem na svět, nebo jenom se stejným tématem děje…