Číslování stránek u knihy - Word

Když píšu knihu, mám ve Wordu očíslované stránky. Když mi to ovšem někdo vydá, vím, že se počet stran mění na normostrany.

Moje otázka zní: Když mám zatím 47 000 slov a ukazatel stránek mám na 180 straně, kolik stran má moje kniha doopravdy?

Odpovědi:

Pokročilý

Záleží na tom jaké rozměry zadáš vydavatelovi :) je to na tobě, kniha může mít jak 5x5cm tak 50x50...

Bronzový

Naopak, pokud to chceš nabídnout nakladateli tak to chce v normostranách (není to skutečný počet stran v budoucí knize ale ukazatel rozsahu práce podle kterého ti práci zaplatí, ale i mohou určit další vhodný způsob zpracování, útlou knížečku obohatit ilustracemi, rezervovat prostor v časopise, masivní vazbu pro tlustou knihu, tenký papír a malé písmo...) , to je, vysázené monospace písmem (jako na psacím stroji) které má stejný počet znaků na řádce a počet řádků na stránce, takže máš 1800 znaků (30 řádků) na normostraně.
Přibližně vypočítáš počet svých normostran vydělením 250 (přibližný počet slov na normostraně) tedy přibližně 188 normostran.
Když si písmo označíš a nastavíš např. písmo Courier nastavíš šířku řádku na 60 znaků (musíš spočítat, včetně mezer) řádkování na 30 řádků na stranu, tak to bude přesnější, nejpřesněji to ale spočítá textový program pokud umí počítat znaky v celém dokumentu a vydělit 1800 (počet znaků na normostranu). Jak si napočítal počet slov je pro mne záhadou.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.