BENYTA

Číslo popisné nebo evidenční?

Ještě za „totáče“ naše rodina koupila chatu, v katastru zapsanou jako objekt určený pro rekreaci, po čase tu už bydlíme, máme tu trvalý pobyt.Potřebuji mít číslo popisné, tak mě zajímá, jestli číslo evidenční, které máme nemá výhody např. v dani z nemovitosti, tedy, jestli je výhodnější platit za chatu, než za dům…pokud by to bylo stejné, kde to číslo změním, nejspíš na katastru, nevím, proto se vás ptám…
Děkuji za rady.
Doplňuji:
Doplním, že změna z evidenčního na popisné je nutná pro státní sociální správu.
Tedy v mém případě.

Nejlepší odpověď
hanulka11

zkuste se zde začíst…
http://czso.cz/csu/faq­.nsf/hlasodpo­ved?openform&pa­rentunid=491DF30E­D371686CC125727D00326B8E