Nikolka115

Čínská polévka se zeleninou k obědu

Snažím se teda jíst zdravě , je toto jídlo dietní a zdravé?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Hykam

NE

Veškeré instantní a hotová jídla jsou pro redukční dietu nevhodné. Jsou plná různých dochucovadel, které podporují chuť k dalšímu jídlu.

Další odpovědi
beer

NE

Tady máš něco o těch polévkách:
http://www.pro­zeny.cz/magazin/zdra­vi-a-zivotni-styl/testy/35475-test-cinskych-polevek-jidlo-nebo-chemicky-koktejl

mojitek

NE

Jestli myslíš čínskou z pytlíku,tak to fakt zdravé moc není,dietní asi ano.Pokud by sis chtěla čínskou udělat sama z normálních potravin tak to je něco úplně jinýho.Bohužel v anketě není jiná možnost než ano/ne

anonym

ANO

Pokud polévku, tak mně chutnala (a nejen z dietologického hlediska) „tukožroutská“ polévka. Ta je ze samé zeleniny, bez soli. Nepřeháněla bych to ale s tak jednostranným jídelníčkem. K tomu bych si dala tu zeleninu a třeba i plátek libového masa. Omezila bych na minimum jakékoliv přílohy. Hlavně bych se snažila více hýbat. Je třeba zrychlit metabolismus, a ten rád zleniví, když mu k tomu dáš příležitost. Hodně choď a můžeš-li, tak také běhej.
Jídelníček si upravuj obezřetně, aby Tvůj organizmus nereagoval šokem a potom Ti to nevrátil formou jojo efektu. Každá snaha o nápravu je dlouhodobá. Jinak nepřinese žádoucí efekt. 90 % úspěchu u hubnutí činí pevná vůle a chuť změnit svůj životní styl.

Damiana

ANO

Tahle ano:
Na troše másla nebo slunečnicového oleje osmahni na měsíčky nakrájenou cibuli, proužky mrkve a zelí, přidej kousek nastrouhaného zázvoru, předem namočené a nakrájené šitaké nebo jidášovo ucho; zastříkni kvalitní sójovkou Kikkoman nebo Tamari a lžíci Miso pasty. Solit už nemusíš, protože pasta i omáčka stačí. Přidávám i špetku směsi koření Devatero chutí. Zaliješ vodou, přidáš skleněné nudle, povaříš – ale zelenina by měla zůstat pevnější. Nakonec rozmícháš v troše vody velmi malé množství Solamylu nebo Maizeny a zavaříš do polévky. Jestli máš ráda ostřejší, můžeš přidat i chilli papričku.
Tuhle si v klidu dopřej, je vynikající a zdravá.
Jestli ale čínskou polévkou nazýváš ty umělé hnusy z pytlíku, tak to prr. Se zdravou výživou nemají nic společného. Nejenže obsahují škodliviny, které zatěžují zažívání, ale mají i poměrně velké množství tuku.
Všechna instantní, konzervovaná a uměle dochucovaná jídla organismu škodí, jestli chceš hubnout, tímhle se ti to nepovede. Lehká, pestrá a hlavně čerstvá a čerstvě připravená strava (nejen syrová, ale i úprava vařením, dušením, pečením, kvašením) to je přesně to, co tvé tělo potřebuje. O pohybu se zmiňovat nebudu, to je snad jasné.

Drap

NE

Doufám že nebudeš dělat anketu na všechno co se budeš chystat sníst.

elektrikář

NE

Doplňuji:
ne