kurec

činčila a papír

Ahojte Mám doma velmi vzácnou činčilu a ta pořád někde okusuje papír nebo dřevo a já ji to pořád zakazuju a tam je to pro ní nebezpečné nebo ne ?

Nejlepší odpověď
beer

Zakazování nepomůže ))
Jednoduše nesmí mít v kleci pro ni nebezpečná vybavení a to je pouze na tobě! Papír obsahuje spoustu přídavků, to bych jí nepředkládal, tvrdý chleba jen občas.
Vhodné je např. dřevo ovocných stromů (také lísky,vrby) , minerální bloky (dostaneš koupit), sépiová kost, atd. Více najdeš na netu.

Zdroj: Vet.praxe

Další odpovědi
anonym

Je to hlodavec, takže hlodá, aby neměla přerostlý zuby, dej jí teda kus tvrdý kůrky, nebo mkrev, ať si hlodá podle libosti (viděl jsi „Dívka na koštěti?“ Tam soušce učitelce dali hlodat tužku) 🙂
Doplňuji:
mrkev 🙂

barunka4202

Když jsem se na různých stránkách ptala, co dát potkanovi na hlodání, odpověděli mi, že nejlepší je tvrdý chleba (neplesnivý). :)

anonym

Jak „velmi vzácná činčila“? To už je první hloupost, kterou píšeš. Další blbost je je „zakazovat“ něco činčile.