Mia.F

Čím zvýšit krevní tlak?

Hledám nějakou přírodní látku, která zvyšuje krevní tlak. Kofein ani alkohol pít nemůžu. Poradíte? :)
Doplňuji:
Kofein nemůžu pít, jelikož mám sklony k tvorbě žaludečních vředů.

Nejlepší odpověď
Drap

Kromě alkoholu a kávy snad jen fyzickou zátěří. Zvýší se však jen krátkodobě.

Další odpovědi
briketka10

nejlepší místo kávy je pít odvar s GUARANY
obsahuje taky kofein, ale nedráždí žaludek :)
http://www.pro­krasnetelo.cz/clan­ky/guarana-zdrava-nahrada-kavy/

terry

Stačí se podívat na TV noviny. Nebo poslechnout radio.

cochee

Neodpovím na otázku, ale zeptám se: proč nemůžete kofein? Jinak v čaji je tein, látka kofeinu příbuzná, totéž v kakau – theobromin, a můžete více solit, než se všeobecně doporučuje 🙂
Doplňuji:
Aha… tak to asi nemůžete ani čaj, ani kafíčko, ani kakajko… a solit taky ne… ☹

HakitoCZ

Pokud nemůžete kofein, nabízím thein. Je to podobná látka s trochu jinými účinky. Kofein se vyskytuje v kávě, thein v čajích. Sypaných, pytlíkové čaje většinou nemají s čajem mnoho společného ;)