Čím zatáčí jízdní kolo?Musí se nutně točit řidítky, nebo jen naklonit? A proč? V rychlosti je to subjektivně bez..

Nejlepší odpověď
mosoj

Jasně že řídítky. Naklonění je jen vyrovnávání odsdtředivé síly při zatáčení.
Chtěl bych vidět to zatočení bez zatočení řítky, jedině smykem.
Jak jinak chcete změnit přímočarý pohyb na křivku ?

Další odpovědi
Drap

Tak i tak. Při jízdě na kole platí spousta fyzikálních zákonů a od nich se to odvozuje. Tření, setrvačnost, poloha těžiště, rychlost a další.

led

Natočením riaditiek smerujete dráhu kolesa.
Naklonením, zmenou ťažiska, rušíte odstredivú silu, vzniknutú otáčaním sa v kruhovej dráhe jazdy.
Ako už povedal kolega Drap, pôsobia tu rôzne fyzikálne zákony.

Mapel

Vždy záleží na rychlosti. Čim větší rychlost, tím méně točíme řídítky a zatáčíme náklonem. Zkuste v rychlosti zatočit řídítky. Kolo pojede rovně a uděláte krásný kotrmelec.

anonym

Mosoji, jezdil jsi někdy na kole bez držení? Samozřejmě že to jde, ale stojí to trochu toho silničního lišeje.

cukrar

Nevidím jiný způsob, nežli točit řidítky. Možná že ne točit, ale malinko pohnout určitě. Udělejte si pokus, dejte řidítak rovně a různě naklápějte, zatočí to ? NE!!!
Mosoj, 1*