hanny 2

Čím zalévat strom,aby uschl?Je to jehličnan.

Doplňuji:
Omlouvám se,že to vypadá,jako bych chtěla ničit přírodu já,ale ptala se mě na to sousedka,protože jim na balkon zasahují větve tohoto stromu,který tu byl při výstavbě bytů před 33 roky zasazen.Je hodně blízko domu a také kořeny této borovice jsou zřejmě podrostlé pod tímto domem,tak jsme o tom prostě mluvily,že by to mohlo napáchat nějakou škodu,jestli by nebylo lepší,kdyby se odstranila.Ale já to určitě dělat nebudu.Děkuji za vaše odpovědi!

Nejlepší odpověď
Sůwa

Zalévání nevím, ale zatlučení měděných hřebíků pomohlo. Jen lituji, že jsme jich nepoužili o 2 víc.
Doplňuji:
Tak to já bych se v mém případě na přírodu tak moc neohlížela, jenže už je stejně pozdě. Před lety soused vysadil tři borovičky na hranici pozemků, jedna z nich už byla na tom našem – to je ta s měděnými hřebíky. Předpokládali jsme, že zbylé dvě nechá dorůst do rozumné výšky a pak použije třeba o Vánocích. Jak šel čas, byla spousta jiných starostí a dnes mají borovice cca 20m výšku, větve jedné z nich sahají nad střechu mé chalupy a druhá je v bezprostřední blízkosti mé studny. Průběžně zametám hromady jehličí, než jdu sekat trávu nasbírám košík šišek a trnu strachem, kdy mi ulomená větev prolomí střechu, nebo kořeny poškodí studnu. Jinak ale proti přírodě nic nemám.

Další odpovědi
beer

Z té otázky nemám dobrý pocit – brr..
Promiň )

Hykam

A proč chcete aby uschl? Pokud je potřeba ho odstranit, není nic jednoduššího ho pokácet. Na to je ale potřeba povolení.
Do pařezu navrtat díry nasypat močovinu nebo ledek a zazátkovat. Pařez během 2 let shnije.

Nebo, že by sousedské vztahy?

hanulka11

Já bych zašla na MÚ a podala žádost , protože bez toho by asi stom by nepovolil nikdo porazit.
U nás je to běžná věc, funguje to.

slad08

Zkuste ho zalívat např.: ředidlem, benzínem nebo podobnými chemikáliemi. Je to jen můj nápad.

anonym

🙂 Hanny , snad fenem ? Fenovat. ? 🙂

  • iv-

suaeda

Slyšel jsem něco podobného to co píše <suwa>. Jen s tím rozdílem, že se mají použít mosazné hřeby. Udajně to spustí pomalou elektrolýzu, která strom začné vysušovat.
Před okny bytu na sídlišti máme vzrostlou břízu, ze které je každoročně příšerný svinčík. Navíc hodně stíní. Váhám mezi ekologií a praktickou stránkou již několik let, jestli použiji podobnou taktiku.

www

Tak v tomto případě by měl vyjít vstříc váš ÚMČ a problém vyřešit on.

michael69

Omlouváte se? Ale za co? Promiňte ale jste dvě městské hloupé husy.Prostě ho dejte porazit,když vám tak vadí. Že by měla borovice kořeny pod základy domu,se mi nechce věřit. Zalévat strom aby uschnul? Čím si tak představujete,že ho chudáka budete mořit?!! A jak dlouho?!! Pano na nebi!! To je teda pěkně stupidní nápad. Chcete aby Vám pak spadl na hlavu,nebo co?!!Stačí nějaký totální herbicid ,když už teda. Já bych Vás obě hnal.
Když tu čtu ty rady,je mi z toho smutno.Jak někdo může být tak hloupý?!!Bříza nedělá svinčík!!! To co z ní padá jsou nažky (semena)a listy.Ty padají ze všech stromů i jehlice padají.Každý strom si jimi vlastně upravuje půdu pod sebou.To že tam ve městě máte beton,balkony,o­tevřená okna atd. ten strom vůbec nezajímá.Od poslední doby ledové tu rostou nám všem známé druhy stromů pod diktátem přírody.Přírodu lidské zájmy nezajímají.Kašle na ně.Ona tady byla dávno a my jsme tady nebyli.

venkovan

Především mít borovici lesní před okny je jako tam mít poklad. Ta trochu stínu co od ní pochází či trocha jehličí, je bohatě nahrazena silicemi které borovice do svého okolí vydechuje. Ty silice dokáží omezit počet různých bakterií ve vzduchu.
Vzpamatuj te se a borovici chraňte zejména pro své zdraví.
Pokud rostou kořeny pod základy domu, tak i tomu lze odborně pomoci aby tímto směrem se růst dál nerozvíjel. Dejte si dámy dotaz k České arboristické společnosti a divil bych se, kdyby vám neporadili.
33 let je u borovice krásný věk – ještě pokud si to v hlavě trochu srovnáte budete desetiletí užívat jejích darů pro vaše zdraví a zdraví dětí.
Ale pokud se jí chete zbavit nelegálně, tak si dejte pozor aby vás nikdo neviděl. Borovice okolo 30 let městě může být ohodnocena na cenu okolo 50 tisíc korun. určitě v okolí je člověk, který si takového stromu váží a když některou z vás uvidí při ničení stromu, je šance, že mlčet nebude.
Raději bych se pokusil požádat úřad, ale ten by měl – pokud strom posoudí natolik, že ke kácení je důvod, nařídit náhradní výsadbu s následnou péčí.
Víc bych ale přemýšlel proč ten strom mít rád, než proč ho nenávidět.

blondýna112

mno nevím jak vy ale já bych skusila to polít nějakou kyselinou :///// když není jinná možnost

hanny 2

ad michael69 – A cos nám chtěl vlastně sdělit,kromě toho,že nás tady urážíš???