Avatar uživatele
anonym

Čím zakrýt plotovou podezdívku shora?

Dobrý den, poraďte prosím někdo čím zakrýt podezdívku plotu shora? Podezdívka je vyzděná ze ztraceného bednění šířky 40 cm. Přemýšlíme jak vkusně a přitom ne draze toto zakrýt.. Máme 60 metrů plotu. Děkuji za rady a nápady

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Pájo, Wang před 4565 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pájo

Dal jsem si trochu práce a na podezdívky udělal šalování a odlil ty úseky mezi sloupky celé z betonu (armoval jsem kari sítí, nechával jsem cca 4 cm přesah na každé straně.
Beton je v mírném spádu směrem ven, na venkovní straně jsem do dednění položil (ještě před betonováním) betonářský drát, jako sočást bednění) a přelepil takovou tou stříbrnou páskou, co dobře drží, aby to bylo pěkně hladké a udělal tím pádem pěkný odkapový žlábek (zespoda na přesahu směrem ven – jako se dělá třeba na komínové desce).

Nálitky betonu jsem po zaschnutí a odšalování lehce zabrousil flexou a přetřel hnědou barvou na beton, aby to bylo stejné jako plotovky („bazénová barva“).
Doplňuji:
Ztracené bednění jsem měl před tím naplněno asi 4–5 cm pod hranu tvarovky, beton. deska tak celý úsek pěkně svázala dohromady a nic ji neutrhne… už to prověřily dvě zimy a i barva všude dobře drží.

U sloupků udělejte dilatační spáry.

Upravil/a: Pájo

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Deli

Také máme podezdívku ze ztrac.bednění – podívejte se, jak to vyřešil manžel:

http://img.na­dapenny.com/t20/112­93/nadap022323882­920230.jpg

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Pájo

Deli, moc pěkně udělaná podezdívka i plotovky.

Já chtěl mít podezdívku vyspádovanou a podobné betonové tvarovky by mi voda s mrazem otrhaly, kdybych to dal na šikminu. Takhle na sucho položené to má ale také své kouzlo.

před 4560 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek