Čím zakrýt plotovou podezdívku shora?

Dobrý den, poraďte prosím někdo čím zakrýt podezdívku plotu shora? Podezdívka je vyzděná ze ztraceného bednění šířky 40 cm. Přemýšlíme jak vkusně a přitom ne draze toto zakrýt.. Máme 60 metrů plotu. Děkuji za rady a nápady

Nejlepší odpověď
Pájo

Dal jsem si trochu práce a na podezdívky udělal šalování a odlil ty úseky mezi sloupky celé z betonu (armoval jsem kari sítí, nechával jsem cca 4 cm přesah na každé straně.
Beton je v mírném spádu směrem ven, na venkovní straně jsem do dednění položil (ještě před betonováním) betonářský drát, jako sočást bednění) a přelepil takovou tou stříbrnou páskou, co dobře drží, aby to bylo pěkně hladké a udělal tím pádem pěkný odkapový žlábek (zespoda na přesahu směrem ven – jako se dělá třeba na komínové desce).

Nálitky betonu jsem po zaschnutí a odšalování lehce zabrousil flexou a přetřel hnědou barvou na beton, aby to bylo stejné jako plotovky („bazénová barva“).
Doplňuji:
Ztracené bednění jsem měl před tím naplněno asi 4–5 cm pod hranu tvarovky, beton. deska tak celý úsek pěkně svázala dohromady a nic ji neutrhne… už to prověřily dvě zimy a i barva všude dobře drží.

U sloupků udělejte dilatační spáry.

Další odpovědi
Deli

Také máme podezdívku ze ztrac.bednění – podívejte se, jak to vyřešil manžel:

http://img.na­dapenny.com/t20/112­93/nadap022323882­920230.jpg

Pájo

Deli, moc pěkně udělaná podezdívka i plotovky.

Já chtěl mít podezdívku vyspádovanou a podobné betonové tvarovky by mi voda s mrazem otrhaly, kdybych to dal na šikminu. Takhle na sucho položené to má ale také své kouzlo.