Amie

Čím vytopit 1 místnost, používanou 2× do týdne?

Během studia přespávám párkrát do týdne ve starém nezatepleném, rodinném domě s novými plastovými okny (dvojsklo). Zatím obývám jen jednu místnost v podkroví s jedním oknem cca 20 m2 a přemýšlím jak ji vytápět. Centrální topení je mimo provoz. uvažuji o přímotopu podle výpočtu by měl stačit o výkonu cca 1,6 kW.
Nevíte za jak dlouho by mi přímotop vytopil místnost z 15°na 22°C.
Nebo vás napadá lepší řešení vytápění?

Odpovědi
mosoj

Než ji vytopíš tak jedeš domů a stále repete.
Hodně drahé topení.

Problém je v tom, že nejde jenom o ohřátí objemu vzduchu, ale také zdí , které jsou studené vzhledem k tomu, že se domek jinak nevytápí ( určitě ne celý).
Dokud neohřeješ zdi, místnost nevytopíš.