Vanny78

Čím vydezinfikovat klec pro hlodavce ?

Moje morče má svrab,tak bych se chtěla zeptat,čím mu mám vydezinfikovat klec ?
Můžu klasicky jarem? :) A ještě dotaz,pokud mám pod stolem s kleci v jutovém pytli seno,má ho vyhodit?(kvůli svrabu)
Děkuji za odpovědi.

Děkuji Briketko. Ano,byli jsme s nim u veterináře. Léčbu už provádíme :)
Měnit ho rozhodně nechci..

Nejlepší odpověď
briketka10

Desinfekčním prostředkem Dezisanem :
mám ten první a 2ks, čistím vše pelíšek,
podlahu a povrch, kde se pohybuje můj
kocourek postříkám a nechám uschnout.

http://www.gu­aa.cz/cs/guaa-pets

Doplňuji :
Jar určitě nepomáhá na omytí (proti svrabu
jsou speciální Spoty i léky a stojí dost peněz)
jestli má Tvé morčátko opravdu svrab a byla
jsi s ním u vet.a on ho potvrdil volila bych nákup
nového, než zdlouhavou a drahou léčbu :(

Další odpovědi
mosoj

http://www.ku­pi.cz/sleva/cis­tic-univerzalni-sanytol

gecco

Určitě svrab???
Máš to potvrzeno od veterináře???
___
Jar je k ničemu.
Buďto klec (pelech, hračky…) strč na 24 hodin do mrazáku (zákožka nepřežije) a nebo naopak – vystrč na slunce (současné počasí je vhodné) – UV, horko a sucho vykoná taky své – tak na 2–3 dny (pro jistotu).
Pokud se morče dostalo k senu v pytli, totéž co klec – a nebo je vyhoď a kup nové.
___
Samozřejmě musíš dodržovat úzkostlivě hygienu – zákožka se klidně usídlí i ve tvé kůži…
___
Ale docela by mne zajímalo, jakou léčbu nasadil vet morčeti (rychle zabít by pro ně bylo asi nejpřijatelnější – zmrazení či uvaření by asi snášelo jen o trochu hůř, než oholení a mazání sirnou mastí)…
😉

arygnoc

plameňomet.
na klec.
na morča.
na seno.

😉