dědapetr

Čím vyčistit připáleninu na nerez nádobí z venku, aby se povrch nepoškodil?

Doplňuji:
Na dně hrnců odmočit to nejde.

Nejlepší odpověď
hanulka11

já čistím hrnce z venku jemným pískem a drátěnkou na nerez tím hrnce nepoškodíte ,mám to osvědčené a hrnce jsou i po hodně letech stále pěkné

Další odpovědi
tom004

Připálené zbytky na dně odstraníte snadno,když do hrnce nalejete zředěný ocet s vodou asi 50/50,množství podle potřeby. Nechte tak 20 minut. Potom to jde umýt bez problémů. Funguje na každou připáleninu.

Lásenka

Nechat odmočit a pak to půjde snadno.