elektrikář

Čím vyčistit barvu zvyvařeného čaje na světlém smaltu

Čím vyčistit tmavou barvu z vyvařeného čaje která se zažrala do světlého smaltu v hrnci Zkoušel jsem to vyvařit v octu moc to nepomohlo.

Nejlepší odpověď
anonym

No né?!!! Jéžiš já taky tak vařím čaj ale ten nádherný kastrol Sfinx je určen právě pro vaření jednoho a ne druhého. Otlučené okraje jsem opravil epoxidem, smalt jen čas od času vytřít houbičkou a ne vyžírat kyselinami!! Haha! Řeklo by se, strčte tam kyselinu citronovou, ale ta patří až do hrnku, jako citron. Nepoškozujte smalt prosím všichni co to čtete, ten chrání ten jed, co je pod ním. Když používáte hrnec, kastrol na brambory, nechte ho pro brambory, když pro čaj, omyjte ho s jarem, nezesvětlit, jinak porovatí, ničí se.
Doplňuji:
žádné savo, žádné vaření sava, to rovnou vyhoďte, žádnou tekutou drátěnku. To, co platí na smalt. Máte smaltovanou vanu, tu taky zničíte mechanickým broušením. Smalt+čaj.

Další odpovědi
sowa

Zabarvení od čaje jsem vyčístila houbičkou a solí.

terry

Zkusila nějakou tu tekutou drátěnku.

Sta67

Povařit v tom Savo. Pozor na výpary!