Čím vyčistit a vybělit skořápy ořechů?

Když jsem bývala studentem zahradnické školy a blížily se Vánoce, používali jsme na zdobení skořápky ořechů, nebyly tmavě hnědé a špinavé, ale krásně čistě světle béžové. Učitelka mi říkala, jak na to, ale já to už bohužel zapoměla.. jen vím že se měli dát do vody společně s něčím jako Jar nebo Savo nebo tak něco, ale nejsem si 100% jistá :/ nevíte o tom někdo něco víc?

Nejlepší odpověď
manon

Tak jsem trochu pátrala. Savo asi použít lze, protože nevadí drobné narušení struktury skořápek. Jen podnět.
 http://www.bar­vy.cz/poradna/16wz-cernani-dreva/2t

Výhodou je, že u skořápek lze dělat pokusy – se solí, se sodou, s peroxidem, Jarem i Savem :)

Další odpovědi
Conchus

Stačí kartáček na zuby, dost vody a zubní pastu. Sensodyn Repair and Protect to být nemusí.