Nikikalu

Čím vším se dá zvýšit výkon u Š Felicia 1,3?

Čím vším se dá zvýšit výkon u Š Felicia 1,3 (sání, chiptunning, ap., .....) aniž by to výrazně ovlivnilo emise (potažmo spotřebu)?

Nejlepší odpověď
gecco

Kdyby šlo o nějaký ´speciál´, pak by se, snad, mělo cenu zabývat chipováním nebo úpravami sání (příp. výfuku) u tak starého motoru (ale to by tě zase nezajímaly emise a asi ani spotřeba, že?).
Sání – jasně, pokud použiješ kapacitnější filtry sání (a budeš je udržovat čisté), pravděpodobně snížíš ´dušení´ motoru v mezních podmínkách (běžně stačí udržovat v čistotě filtr a kupovat kvalitní vložky). No – tato úprava každopádně neublíží, otázkou je, zda se finančně vyplatí (už jen tzv. sportovní vložky nejsou levné, pokud bys překopal celé sání na ´leštěné vnitřky´, vůči ceně auta se nedoplatíš).
Chipování – potenciálně vždy zvýší spotřebu (a tím i emise), jenže záleží i na dalších úpravách a podmínkách provozu. Navíc se – potenciálně, přiblížíš poškození motoru (zvýšení tlaků, teploty, otáček…) – takže je otázkou, zda je vhodné takovou úpravu dělat bez generálky motoru.
___
K čemu to chceš?