Čím vším se dá porušit podmínka?

Chtěla bych se zeptat, čím vším se dá porušit podmínka, tedy konkrétně podmínečný trest (4 měsíce se zkušební dobou na 18měsíců)... Jde mi tedy o to, zda člověk co je v podmínce půjde do vězení "natvrdo" třeba za to, že spáchal přestupek (jízda či přechod na červenou, nedodržení rychlosti či jakákoliv drobná pokuta..) nebo musí spáchat trestný čin? Děkuji.
Doplňuji:
Jde o odebrání řidičského průkazu za řízení pod vlivem alkoholu a následně podmínka na zkušební dobu 18 měsíců... Právě mě zajímá, za co všechno a kdy by mohl jít dotyčný do vězení, jestli stačí jen pouhý přestupek...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

je mi líto, že za řízení vozidla pod vlivem alkoholu dostal/a jen podmínku.
Soudce/soudkyni bych přál, aby ji nějakej ožrala za volantem zmrzačil.
Pak by soudil/a jinak.

Další odpovědi:

Už jsi asi 7. milenka recidivisty, co měla v posledních měsících na těchto stránkách podobné starosti. Vzhledem k tomu, že ses teprve dnes zaregistrovala, asi ses potřebovala tak rychle zeptat, že sis ani nestihla přečíst kodex.
Tam by ses dověděla jak vyhledávat již položené otázky.
Jinak každé porušení posuzuje soud, u notorických recidivistů stačí i větší přestupek, ale v tomto konkrétním případě by stačila jízda bez ŘP (v bláhové naději, že už mu nemají co odebrat) a zcela nepochybně, kdyby u toho byl ještě alkohol.

Zlatý

V zásadě jejím porušením či nedodržením.

Bronzový

řekl bych, že za "drobnost" by hned vězení být nemuselo.. spíše nějaký tvrdší přestupkový trest, dostanete nějaké prospěsné práce nebo tak.. každopádně, každý případ je individuální, bude určitě záležet, za co jste v podmínce, co jste teď udělal/a a jak jste to schopna odčinit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 458
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.