Avatar uživatele
Májí

Čím vším se dá porušit podmínka?

Chtěla bych se zeptat, čím vším se dá porušit podmínka, tedy konkrétně podmínečný trest (4 měsíce se zkušební dobou na 18měsíců)… Jde mi tedy o to, zda člověk co je v podmínce půjde do vězení „natvrdo“ třeba za to, že spáchal přestupek (jízda či přechod na červenou, nedodržení rychlosti či jakákoliv drobná pokuta..) nebo musí spáchat trestný čin? Děkuji.
Doplňuji:
Jde o odebrání řidičského průkazu za řízení pod vlivem alkoholu a následně podmínka na zkušební dobu 18 měsíců… Právě mě zajímá, za co všechno a kdy by mohl jít dotyčný do vězení, jestli stačí jen pouhý přestupek…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? GM, eLx, chudst před 4631 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
arygnoc

je mi líto, že za řízení vozidla pod vlivem alkoholu dostal/a jen podmínku.
Soudce/soudkyni bych přál, aby ji nějakej ožrala za volantem zmrzačil.
Pak by soudil/a jinak.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Už jsi asi 7. milenka recidivisty, co měla v posledních měsících na těchto stránkách podobné starosti. Vzhledem k tomu, že ses teprve dnes zaregistrovala, asi ses potřebovala tak rychle zeptat, že sis ani nestihla přečíst kodex.
Tam by ses dověděla jak vyhledávat již položené otázky.
Jinak každé porušení posuzuje soud, u notorických recidivistů stačí i větší přestupek, ale v tomto konkrétním případě by stačila jízda bez ŘP (v bláhové naději, že už mu nemají co odebrat) a zcela nepochybně, kdyby u toho byl ještě alkohol.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Děda Louda

V zásadě jejím porušením či nedodržením.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
eLx

řekl bych, že za „drobnost“ by hned vězení být nemuselo.. spíše nějaký tvrdší přestupkový trest, dostanete nějaké prospěsné práce nebo tak.. každopádně, každý případ je individuální, bude určitě záležet, za co jste v podmínce, co jste teď udělal/a a jak jste to schopna odčinit

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek