Damiana

Čím vás v dětství strašili?

Určitě se tomu dneska zasmějete (někomu to možná i zůstalo), ale který blábol (rodičů, sourozenců, známých) vás natolik ovlivnil, že jste byli skálopevně přesvědčeni o pravdě mystifikátora? A byli vynalézaví? Nebyly to jen Klekánice, Polednice, hastrmani a Ježíšek?
Pamatuji si, že v sirkách „žil“ panáček, který, když otevřu (!) krabičku vyskočí a celou mě spálí na troud. Zblblá čarodějnicemi, Husem a Johankou jsem měla ze zápalek respekt a díky požární osvětě rodiny jsem se bála jet i do ŠvP v Sušici. 🙂

Nejlepší odpověď
anonym

Maminka nás „strašila“ polepšovnou,my děti jsme se vzájemně strašily bábou popelářkou.Byla to omouněná osoba v umolousaném šátku,která jezdívala naší ulicí s dětským kočárkem a vybírala popelniceČertů jsem se bála jen od konce listopadu do Mikuláše…:D

Další odpovědi
briketka10

tak, že jsme byly dvě, mamka vždy zhasla a řekla „zavřít oči a spát“ no a já jsem se strašně bála tmy, ségra se mnou musela chodit asi až do šesti let na záchod držela mě za ruku a já se křečovitě držela její ruky taky..
pak pavouků, ale to prý když ještě byla ségra v postýlce, tak snědla pavouka a trčela jí jedna nožka z pusy no představte si to fůůj..
no a mamka, když nějakýho chytla, tak nám s ním mávala před obličejem než ho vyhodila ven, proto mám takový odpor ke všem pavoukům, ale je zvláštní, že křižáky nevraždím ty nechávám žít :DD

pusinka50

Určitě o čertech na Mikuláše, hrozně jsem se jich bála a dodnes si pamatuji moje vykouknutí na chodbu a když se řítil čert po schodech dolů, zajela jsem za dveře a křečovitě vší silou je držela zavřené. Jinak mě jako malou matka zavírala do malé tmavé místnosti, když jsem „zlobila“, nikdo to, prosím, nedělejte u svýcch dětí, neb vám zústane klaustrofobie z uzavřených malých prostor po celý život, či spíše se nějak v určité stresující situaci objeví a zůstane......

tom004

Ničím.Vyrůstali jsme na statku a tam těch „přirozených“ strašidel bylo dost,les kousek za barákem,spávali jsme v dřevěné budce na aleji,když se „hlídalo“ dozrávající ovoce,pěšky lesem to bylo cca 2km.Dneska bych se,jako dítě, asi bál některých lidí,ale těmi se tenkrát nestrašilo.Ne­byl důvod.

Drap

V mládí asi ničím, na Ježíška jsem věřil, ale to byl kladný hrdina. Bál jsem se tmy, ale otec mne učil chodit po tmě, i po lese.
Zato teď mně každý den straší vláda a reformy.

dědapetr

Strašili,važ si toho co máš .Kdyby by byl kapitalismus a nezaměstnanost tak to nebudeš mít a ještě budeš mít málo peněz.(to říkávala moje babička,která to zažila).

seira

U nás na uhlí žil čert Roh! Strašily nás ním rodiče i babička s dědou, když sme nechtěly třeba jíst. Já si ho představovala jako klasickýho čerta s jedním rohem uprostřed hlavy. Takovýho jednorožce. Ani nevím proč si vymyslely čerta mrzáka? 😁

studentn

bubak