janek66

Čím utěsnit na střeše bytovky mezeru mezi plechem a taškami?

V zimě tudy fouká sníh.Je to vysoko, nechce se mi lézt na střechu a použít maltu.Mohla by se použít třeba montážní pěna?Nezvedala by tašky?

Nejlepší odpověď
Pájo

PU-pěna nedýchá, komplikuje se případná pozdější demontáž, problém je i její dlohodobou stabilitou při vystavení UV-záření (sluneční svit).

Doporučuji zvolit do internetového vyhledávače heslo „Těsnění LPTPU spodní“
Existují různé tvary těsnění k řadě profilů.

Více v odkazech (www-stránky)

http://e.cole­man.cz/cz/pro­dukt/tesneni-lptpu-spodni-p-003130/

nebo

3. str.
http://www.ka­talog.cz/zmat/ce­nik/krytina/lin­dab.pdf

apod.

Další odpovědi
greycell

prodává se speciální molitan právě pro tyto účely, ve specializovaných prodejnách střešních systémů vám poradí a nabídnou ten nejvhodnější.

Drap

Existuje montážní pěna s malou expanzí, ta by na to byla vhodná aq tašky by určitě nezvedala

Adula.57

Ta montážní pěna je dobrý nápad, já bych ji tam dala pořádnou vrstvu aby to neprofukovalo a možná ještě nejaké těsnění.

venkovan

Pro tyto účely existuje mnoho tmelů v tubě. Stačí si vybrat. Montážní pěnu asi jen tu která je odolná UV záření – tedy pro venkovní použití.