Čím uříznout traverzu v interiéru?

Při použí brusky…rožhavené špony, prach..

Nejlepší odpověď
anonym

Vezměte si ji ven,před barák.

Vážně – protože je traverza taková,jaká je,tedy odolná,každý pokus o odstranění není bezbolestný.
A že není nosná-že ne?

Další odpovědi
anonym

Plastickou trhavinou… a nic nezbude.
Všechny způsoby jak uříznout traverzu zanechávají stopy.

anonym

Tak u toho musí být dva. Ten druhý přiloží hubici vysavače těsně po kotouč. Jenže se propálí filtr takže prachu se nevyhnete. Vysavač je dobrý při řezání zdiva, tam nic nežhaví. Stěnu, nábytek obklady obložit čímkoliv. Hobrou, starými dveřmi, kobercem. Zvolit den kdy je v interiéru průvan směrem k nejbližšímu oknu, dveřím. Na uříznutí traverzy padne 3/4 nového kotouče a trvá kolem 10 minut s přestávkou.
Svářečkou to trvá déle a taky z toho kape žhavisko.

venkovan

Elektrickou pilou ocaskou s plátkem na kov (některé půjčovny nářadí je mají). Padají jen horké železné piliny – stačí dát na zem karton.
Nebo v místě řezu navrtat díru vedle díry a odříznout ruční železnou pilkou.
Není vhodné odstraňovat nosnou trverzu nez odpovídajícího zajištění stavby.

Michal Kole

Diamantovou nití jako vězni přepilovávají mříže.

janek66

Pověsit kolem traverzy a na podlahu hodně mokrou látku- staré závěsy, prostěradla… a uříznout rozbrušovačkou.

Michálek1245

Hlavně si nejdřív zjistěte, jestli není nosná. My jsme se taky chtěli ve starém bytě jedné traverzy zbavit. Ale naštěstí jsme měli pozvanou firmu na interiérový design https://verano­design.cz/inte­rierovy-design-elegantni-a-funkcni-interier/ a ta nám po dohodě se správcem SVJ řekla, že to nepřipadá v úvahu. Nosná traverza a konec. Porušení statiky, pokuta. Nevyplatí se to. To platí i o rodinném domě zejména v případě, kdy třeba rekonstruujete koupený dům.